BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Vacanţă şcolară

Vacanţă şcolară

la 2 November 2009 07:06
2 November 2009 07:06
În perioada 2 - 9 noiembrie 2009, clasele din învăţământul primar şi grupele din învăţământul preşcolar sunt în vacanţă. Preşcolarii şi şcolarii vor relua cursurile în data de 9 noiembrie.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - În perioada 2 - 9 noiembrie 2009, clasele din învăţământul primar şi grupele din învăţământul preşcolar sunt în vacanţă. Preşcolarii şi şcolarii vor relua cursurile în data de 9 noiembrie.

Trimite articolul

X

Potrivit Ramonei Bacter, purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului Şcolar Judeţean Bihor, nicio grădiniţă din Oradea nu se va închide în această perioadă.
Elevii vor intra în vacanţa de iarnă în perioada 19 decembrie 2009 – 3 ianuarie 2010. Conform structurii şcolare, în intervalul 30 ianuarie – 7 februarie 2010 este programată vacanţa intersemestrială.

Cursurile semestrului al II-lea vor începe luni, 8 februarie 2010 şi vor dura până vineri, 11 iunie 2010. De sâmbătă, 3 aprilie şi până duminică, 11 aprilie 2010, elevii vor fi în vacanţa de primăvară.Vacanţa de vară va începe sâmbătă, 12 iunie şi se va termina duminică, 12 septembrie 2010.

Crina Dobocan

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
cursurile ,
din ,
elevii ,
februarie ,
ianuarie ,
învatamântul ,
noiembrie ,
perioada ,
vacanta ,
vor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Sâmbătă fastă în Liga 3. Victorii fără gol primit reușite de Crișul Sântandrei și Bihorul Beiuș
    Vineri, Lotus a câștigat pe teren propriu, iar Transilvania Sport Academy a cedat în deplasare. Ziua de sâmbătă a fost fastă pentru ambele echipe bihorene care au jucat în Liga 3.

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Victorie în primul meci de acasă din presezon. CSM CSU Raiffeisen a câștigat partida cu SCM Politehnica Timișoara
    Echipa „leilor roșii” s-a impus cu scorul de 78-75 în meciul de verificare cu SCM Politehnica Timișoara, disputat sâmbătă seară la Oradea Arena.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    UPDATE: Motociclistul care a căzut într-o râpă de 30 de metri în apropiere de Bratca a decedat
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de sâmbătă, 29 august.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Mario Simuț a revenit în prima ligă maghiară la o dublă câștigătoare a Cupei Ungariei
    Fotbalistul Mario Simuț a semnat ieri cu Paksi FC, formație din MN I, prima ligă a fotbalului maghiar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1.500 de euro, daune morale pentru o femeie șantajată de un bihorean cu care a avut o relație extraconjugală
    Un bărbat de 27 de ani, dintr-o comună de lângă Beiuș, a fost condamnat la un an, două luni și 10 zile de închisoare cu suspendare și obligat să plătească daune morale de 1.500 de euro, după ce a amenințat-o pe femeia căsătorită cu care a avut o relație că îi va dezvălui totul soțului acesteia. Mai mult, tânărul și-a pus în practică avertismentul și i-a trimis soțului victimei imagini compromițătoare cu aceasta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri, orădeanul Andrei Bara a fost adus de Poliție din Italia
    Poliția Română a anunțat că în cursul zilei de vineri, 28 august, l-a adus în țară pe Andrei Mihai Bara, un orădean de 41 de ani, condamnat de Tribunalul Vâlcea la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X