Misiunea bihorenilor nu va fi însă deloc uşoară, având în vedere că Unirea Dej este cu un picior în groapă, dar nu este încă împăcată cu această soartă. Este de aşteptat ca gazdele să facă tot posibilul pentru a se agăţa şi de ultima fărâmă de şansă, pentru a încerca să se salveze de la retrogradare.
Doar victoria
Din punctul nostru de vedere, o victorie ar aduce liniştea în tabăra roş-albastră, atât de greu încercată în acest retur de campionat. „Nu ne gândim decât la victorie, chiar dacă Dejul nu este o echipă resemnată”, a afirmat antrenorul bihorenilor, Florin Farcaş. Dejenii nu au reuşit un retur prea strălucit, însă pe teren propriu, gazdele noastre de astăzi au realizat două rezultate importante, victorii cu IS Câmpia Turzii şi Poli II Timişoara. De cealaltă parte, FC Bihor vine după două rezultate pozitive, victorie în deplasare cu Gaz Metan Mediaş şi tot un triumf, însă de această dată pe teren propriu, cu Dacia Mioveni, ambele cu scorul de 2-0.
Bonta, posibil titular
Căzut în dizgraţie după evoluţiile ezitante din acest retur, portarul Cosmin Curiman a fost reprimit în lot în urma accidentării lui Valentin Lipitor, însă are puţine şanse să fie titularizat. În poarta bihorenilor ar putea intra Răzvan Bonta, care ar fi al treilea debut al unui portar la FC Bihor în acest retur de campionat. Marius Foro a rămas din nou în afara lotului condus de antrenorul Florin Farcaş.
Partida are loc sambata, cu începere de la ora 11, şi va fi oficiată de o brigadă de arbitri formată la centru din Aurelian Bogaciu (Bucureşti), asistat la cele două tuşe de Eduard Ungureanu (Bucureşti) şi Iulian Radu (Bucureşti). Arbitru de rezervă a fost desemnat Paul Rus (Dej), iar observator din partea FRF a fost delegat Victor Cruceană (Bucureşti).
Lotul FC Bihor: Bonta, Curiman – Ţârcă, Pătraşcu, Gongolea, Lorincz, Totoroaţă, Şeroni, Cipău, Achim, Predică, Pocean, R. Iacob, Andor, Szeles – Sighiartău, Lukacs, R. Radu. Antrenor: Florin Farcaş. Director tehnic: Viorel Abrudan.
Adrian Ciucurita
Trimite articolul
Xhai baieti ca puteti aduce cele trei puncte de care avem mare nevoie!
luptati baeti pina la capat demonstrati tuturor ca meritati sa jucati la oradea sa le demonstrati celor ce va injura ca nu au nimic cu acest fenomen numit fotbal
4 4 ca la teatru oricum pica fc bica mergeti la produs rusine fc bica hai in c cu voi la odoreu si la beius
U cred k ai gresit site-u…u vad k ink mai visezi la retrogradare:)))atunci muta-te in cihei sa vezi pe Lotus,mah,,bavarezule,,….Lupta ORADEA!!!P.S.Ink odata La Multi Ani noua barbatilor de ziua noastra:5mai!!!
Balaure, ia inapoi punctele pe care le-ai dat acum doi ani … la masa verde, impreuna cu cei doi “amici” de la Arcadia!
Astazi FC Bihor Oradea v-a spulbera Unirea Dej sa demonstram cine suntem si ca meritam sa mai urcam in continuare sus,sus de tot acolo unde ne este locul, FORZA FC ORADEA 4 ever !
azi maine poimaine ieri
gooooool gongolea !
gol iacob, direct din corner!!! gongolea l-a derutat pe portar.
hai bihoru
Unirea Dej – F.C.Bihor Oradea = 0 – 1;)
Inca un gol in a doua repriza 🙂
sa se termine odata:D
Fc Bihor-FC Unirea Dej 0:1! Am obtinut a III-a victorie consecutiva! Forza Oradea!
victorieee 😀 🙂 gg bihoru!:D
…iacob! din nou fost cel mai bun! bun a fost si rezultatul! suntem salvati
12 FCM Reşiţa 28 10 6 12 30-29 36 -6
13 FC Bihor 28 9 9 10 30-34 36 -6
14 CFR Timişoara 28 10 6 12 31-39 36 -6
15 Building 28 8 7 13 19-26 31 -11
16 FC Baia Mare 28 8 7 13 21-42 31 -11
1 U Cluj 28 17 7 4 41-20 58 +16
2 Dacia Mioveni 28 13 8 7 32-21 47 +5
3 CSM Rm Vâlcea 28 14 5 9 32-26 47 +5
4 Minerul 28 14 4 10 33-27 46 +4
5 Corvinul 28 11 11 6 41-27 44 -1
6 Apulum 28 11 8 9 26-23 41 +2
7 Gaz Metan 28 12 4 12 38-28 40 -2
8 FC Târgovişte 28 11 7 10 25-26 40 -2
9 Poli II Timisoara 28 10 9 9 37-27 39 -3
10 FC Caracal 28 12 3 13 31-30 39 -3
11 CS ISCT 28 10 8 10 23-27 38 -4
12 FCM Reşiţa 28 10 6 12 30-29 36 -6
13 FC Bihor 28 9 9 10 30-34 36 -6
14 CFR Timişoara 28 10 6 12 31-39 36 -6
15 Building 28 8 7 13 19-26 31 -11
16 FC Baia Mare 28 8 7 13 21-42 31 -11
17 FC Unirea Dej 28 6 6 16 23-48 24 -18
18 C.S. Auxerre 28 4 9 15 19-32 21 -21
felicitari pentru victorie dar inca nu suntem salvati
va iubesc din ot suflet!!!gg fc bihor sa venitit toti la stadion sa strigati forza oradea!!!Avem un singur scop
Un ideal in viata
Sa fim mereu prezenti
Sa fim mereu in fata
Suflet de invingator
Inima ros-albastra
Lupta pt culori
Si pt echipa noastra
Asta ne reprezinta pe noi:
Un ideal in viata
Sa fim mereu prezenti
Sa fim mereu in fata
Suflet de invingator
Inima ros-albastra
Lupta pt culori
Si pt echipa noastra
bla bla peluza nord stiaua! pe mine nu ma reprezinta cantecul spurcat! nu esti decat al copil spurcat!
tu taci in plm de bozgor poate tu esty copil handicapat, problematic taci o data si dute si tzine cu Debrecen:)) nu meriti sa fi in galerie la Bihoru sau ca suporter ! HUO
bai copil oligofren! tu erai la tatatau in coaie cand eu mergeam la meciuri la bihoru!
muie stiaua muie stiua ole ole ! muie dinamo muie dinamo ole ole ! bucuresti anti bucuresti !
Grasule nu ma cunosti si nu ti-ar pica bine sa ma cunosti ca direct ai ajunge pe patul de spital asa ca te rog frumos termina cu afirmatiile astea vulgare ca nu is de tine dute in Ungaria si bozgoreste la tatatu acolo… hai pA !
poate chiar imi doresc sa te cunosc! si fraiere lasa-ma pe mine cu ungaria, k tu nici nu stii istoria Romaniei!!
oricum daca cantecul ala spurcat te defineste nu esti decat un spurcat de televizor!
Nu ma defineste doar am zis ca este un cantec care ne ar putea reprezenta intr un fel si hai sa o lasam moale cu certurile ca n are rost pe mine ma intereseaza doar F.C.Bihor Oradea .
Tot asa!!!Ink o victorie cu Poli II si toate-s bune si frumoase.Cu echipa asta trebe putina rabdare,ca doar is tineri,trebe incurajatzi,nu injuratzi tot timpu..fiti siguri ca la anu vor juk altcumva,mai bine,logic:P:P…Miercuri la stadion pt a4-a victorie consecutiva!FC BIHOR 4EVER!!!
de ce nu ne-ar putea definii un cantec compus si cantat de PNO? dc trebuie tot timpul sa copie pe cineva? noi nu putem fi originali?
noi cei din PNO incercam sa promovam patriotismul local!
pt noi doar Bihorul conteaza!
hai hai hai
bah @lex….care plm e numele tau….k nu avem alex in Peluza Nord Oradea …. !!! nu te da smecher pe aici 😉
Echipa se afla intr-o perioada buna si trebuie continuata evolutia lor cu victorie si in meciul cu POLI 2.Este bine ca s-a gasit o formula de echipa care se daruieste pe teren,care a prins gustul victoriei si care joaca numai pt VICTORIE.Felicitari echipei pt ultimele rezultate,bravo conducerii administrative/tehnice pt ca au reusit sa redreseze in cele din urma corabia FC BIHOR.Echipa a demonstrat ca are potential,vointa si putere pentru ca in viitorul apropiat sa alcatuiasca o echipa de temut in seria B2.Sper ca rezultatele bune din ultimele etape sa continuie pina la finalul campionatului si FC BIHOR sa termine in primele 10 echipe ale seriei B2. MULT SUCCES FC BIHOR SI BAFTA PENTRU MECIURILE CE AU MAI RAMAS DE JUCAT PINA LA FINALUL CAMPIONATULUI.
un sincer bravo pentru victorie , tineti-0 tot asa , va asteptam langa noi , acolo unde va e locul , va asteptam sa spulberati lupeniul la ei acasa , de mioveni si cluj ne ocupam noi , pe valcea i-am rezolvat : hai bihorul , hai corvinul , felicitari ultrasilor ambelor echipe
Bah alex termina cu prostiile astea de copil tu nu te vezi ce scoti din tine? Daca vrei batai si alte chestii spune tata asa ca se rezolva. Vorbiti la telefon si va intalniti sa va spargeti pana nu mai puteti ca deja ne plictisesti pe restul cu prostia din tine.Daca ti cu FC Bihor foarte bine din partea mea sincere felicitari, dar nu mai fi suporter de calculator te rog eu. Platesteti biletul la meci ca mai de mult te plangeai ca e scump biletul si nu ai bani de meci si preferi sa te uiti la TV,mai mergi si tu intr-o deplasare si dupa aia date smardoi pe net si ameninta-i pe unii si altii. Daca te tine si esti asa incordat …si ai peste 18 ani….. du-te si sparge-l pe grasu daca poti ,dar te rog eu scuteste-ne de textele astea idioate ale tale si mai lasa-ne cu cantece care le gasesti pe toate site-urile. Ce treaba avem noi cu cantecele lui sTIAUA,dINAMU sau RRapid? Daca esti suporter de capitala stai si uita-te la TV linistit si nu mai exploda aici pe net ca de forumisti ca tine e plina lumea.Compune tu un cantec original si atunci fi sigur ca il preia si altcineva,dar nu cantece luate aiurea de la altii si mai ales sTIAUA. Daca esti barbat spune in fata ce-ai de zis.Este un sfat prietenesc de la mine care poate te va ajuta. Daca vrei ne putem si intalni cand vrei tu si unde vrei tu sa vorbim mai pe indelete.Si inca ceva,nu conteaza ca esti roman,ungur, tigan sau ce mai esti,conteaza sa fi suporterul echipei si sa o iubesti,asta conteaza.
PS: ar trebui facuta o intalnire cu cei de pe forum,care tinem cu aceasta echipa macar odata pe luna la o bere/ suc/cafea sa vb si povestim despre echipa noastra FCB,eventual sa o punem de un FAN CLUB