„Considerăm Ziua Mărţişorului o ocazie foarte bună de a transmite un mesaj pentru o viaţă proaspătă şi curată, nealterată de nocivitatea drogurilor legale sau ilegale” spune inspector principal Ilinca Şandor, din cadrul CPECA Bihor. Evenimentul se va desfăşura, azi, începând cu ora 10:00, în spaţiul pietonal, aflat în faţa Crişul Shopping Center din Oradea, eveniment la care vă invităm să participaţi! „Să aveţi o primăvară frumoasă cu multe bucurii si realizări!” mai transmite inspector principal Şandor bihorenilor.
VIP Antidrog - Vigilent, Independent, Puternic
Cu prilejul Zilei de 1 Martie, specialiştii Centrului de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog (CPECA) Bihor organizează cea de-a noua ediţie a acţiunii stradale „V.I.P. Antidrog-Vigilent, Independent, Puternic”, activitate ce va consta în oferirea de mărţisoare personalizate, doamnelor şi domnişoarelor, în scopul informării, sensibilizării şi conştientizării populaţiei asupra pericolului pe care îl reprezintă consumul de alcool, tutun şi droguri ilegale.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
Bihon CSM Oradea
Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 33-28 (16-15), în meci contând pentru etapa a 9-a din play off-ul Diviziei A de handbal masculin.
Cultură
Ambrus Attila este prezent la târgul de antichităţi din cetate cu un stand de obiecte din ceramică.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un incident violent s-a consumat ziua, în amiaza mare, în zona Căii Borșului, în apropierea pasajului pietonal de sub calea ferată, unde un trecător a fost atacat de un bărbat de 43 de ani.
BIHON Sport local
Președintele Judo Club Liberty Oradea, Loredana Lascău, a fost invitată de conducerea Uniunii Europene de Judo (EJU) la Campionatul European de seniori 2026, găzduit de capitala Georgiei, Tbilisi.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Revenit la finele anului trecut la categoria de greutate la care s-a consacrat - 90 kg, Alex George Creț a realizat sâmbătă o performanță remarcabilă la Campionatul European de judo seniori, care are loc în aceste zile la Tbilisi (Georgia).
Cultură
Specializarea în Patrimoniu Cultural Imaterial (PCI) se axează pe studiul, identificarea, documentarea, salvgardarea și promovarea practicilor, reprezentărilor, expresiilor, cunoștințelor și abilităților transmise din generație în generație în cadrul comunităților.
Citiți principiile noastre de moderare aici!