BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Zboruri charter Oradea – Antalya până în octombrie, în 2019

Zboruri charter Oradea – Antalya până în octombrie, în 2019

la 2 October 2018 14:20
2 October 2018 14:20
Tour-operatorul turc Need Tour își dublează cursele spre riviera turcească, le extinde și oferă un orar de zbor diversificat.
Scris de demeter1 - Tour-operatorul turc Need Tour își dublează cursele spre riviera turcească, le extinde și oferă un orar de zbor diversificat.

Trimite articolul

X

Operatorul turc Need Tour își dublează zborurile charter Oradea – Antalya, în sezonul estival 2019. Vor fi două curse pe săptămână, luni și miercuri, după ce în 2018 gradul de ocupare al aeronavelor Corendon s-au apropiat foarte mult de 100%, anunță co-fondatorul și administratorul operatorului de turism, Aytac Acikgoz. Peste 5.000 de turiști au zburat spre Antalya, în acest an, cu avioanele puse la dispoziție de tour-operatorul turc de la Oradea, a precizat directorul Aeroportului, Gheorghe Pașc.

O altă noutate este că zborurile vor continua până în octombrie, 2019. Primul avion va debuta în prima săptămână a lunii iunie, iar al doilea în a doua săptămână a lunii iunie.

Early check-in, late check-out

De asemenea, tour-operatorul subliniază varietatea de ore de plecare și sosire pe care le va pune la dispoziția turiștilor ce vor decola de pe Aeroportul Oradea. Operatorul turc își propune să le dea posibilitatea turiștilor de a câștiga timp de sejur. Astfel, vor fi ore de decolare dimineața „cu noaptea în cap”, de la Oradea, la orele 5 – 6 dimineața, pentru a nu pierde prima zi de sejur. De asemenea, la întoarcere vor fi ore de decolare, din Antalya, la orele 21 – 22, tot pentru ca turiștii să poată zăbovi la plajă, în ultima zi de sejur.

„Vom pune la dispoziția turiștilor early check-in (check-in dimineața devreme – n.red.) și late check-out (check-out seara târziu – n.red.). Astfel, va prinde două zile pline de sejur, însă plătește o noapte în minus”, a declarat Aytac Acikgoz, cu această ocazie.

În altă ordine de idei, Acikgoz provoacă agențiile de turism din Oradea, afirmând că, dacă sunt suficienți doritori, Need Tour poate pune la dispoziție un avion charter și pentru Egipt.

„Dacă sunt agențiile lângă mine, eu pun și avion de Egipt. Bani putem câștiga o singură dată, dar trebuie să câștigăm oamenii”, s-a exprimat turcul, precizând că în oferta pentru 2019 sunt incluse și pachete cu circuite culturale, precum Cappadocia.

Anunțul Need Tour a fost făcut la Aeroportul Oradea, unde Acikgoz a sosit împreună cu un reprezentant al concernului turcesc Limak Holding, cu afaceri în energie, construcții, ciment și turism – unul dintre cei mai mari operatori hotelieri pe riviera turcească.

Pe când chartere pe sens invers?

Cu aceeași ocazie, Norbert Banto – directorul Agenției pentru Managementul Destinației Bihor – și-a exprimat încă o dată speranța că, profitând de prezența tour-operatorului turc în Oradea, se vor organiza și circuite turistice care să aducă turiști turci în Bihor. „Dorim și un charter de incoming. Cred că putem aduce charterul cu turiști în Oradea, dar nu este suficient să avem un aeroport sau o firmă care să-i aducă, ci servicii de calitate. Acestea sunt mult mai importante ca infrastructura de transport, deoarece drumurile nu sunt chiar așa de rele. Însă ne trebuie un program (pentru turiști – n.red.) pentru o săptămână întreagă”, a afirmat Banto.

Celălalt tour-operator care a oferit zboruri charter Oradea – Antalya este compania românească Christian Tour. Deocamdată, pentru sezonul 2019 Christian Tour nu a făcut un anunț. Spre deosebire de Christian Tour, Need Tour vinde sejururi doar prin revânzători – și anume agențiile de turism locale.

Trimite articolul

X
Taguri:
charter ,
curse ,
Need Tour ,
Oradea Antalya ,
zbor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Desenele artistului orădean Mircea Cantor sărbătoresc aurul dacilor, într-o emisiune de mărci poştale
    Artistul a realizat desenele de pe marca poştală și de pe plicul „prima zi”, din emisiunea de mărci poștale introduse de Romfilatelia și Poşta Română.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un polițist și soția sa, inspector DSP, condamnați de Tribunalul Bihor pentru luare de mită. Sentința nu e definitivă
    Tribunalul Bihor a pronunțat în această săptămână sentința în cazul unui polițist sătmărean și al soției sale, inspector în cadrul Direcției de Sănătate Publică Satu Mare, judecați într-un dosar în care au fost acuzați de luare de mită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările avansează la parcurile din comuna Sânmartin, în valoare de 23,9 milioane de lei

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    Economic

    România schimbă regulile în construcții: ce trebuie să știe proprietarii, începând cu 25 august
    De la data de 25 august, regulile care stabilesc modul în care se construiește și se dezvoltă teritoriul României intră într-o nouă etapă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fosta școală din satul Borșa se va transforma într-o tabără modernă pentru elevi
    Vechea clădire a școlii din satul Borșa, comuna Săcădat, care nu mai găzduiește activități educaționale de peste 20 de ani, urmează să fie transformată într-un centru modern pentru organizarea de tabere destinate elevilor și preșcolarilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De la crimă la tâlhărie. După ce a executat 21 de ani pentru omor, un bihorean a fost condamnat pentru jaf
    La mai puțin de doi ani și jumătate de la eliberarea din penitenciar, unde a stat închis timp de 21 de ani pentru un omor comis în Oradea, un bărbat de 48 de ani a fost din nou condamnat pentru o infracțiune comisă cu violență. De această dată a fost vorba de tentativă de tâlhărie, faptă pe care a săvârșit-o în primăvara acestui an.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X