BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
FC Hidişel continuă cursa in Cupa Romaniei

FC Hidişel continuă cursa in Cupa Romaniei

la 18 July 2013 16:38
18 July 2013 16:38
Echipa din Liga 4 Bihor a eliminat o formaţie care activează în Liga 3.
Scris de Demian - Echipa din Liga 4 Bihor a eliminat o formaţie care activează în Liga 3.

Trimite articolul

X

FC Hidișel se descurcă bine și în faza națională a Cupei României. Echipa antrenată de Adrian Iova a produs una din surprizele primului tur, eliminând pe mai bine cotata Național Sebiș.

Bihorenii au început bine și în minutul 2 Dumiter a trimis mingea cu capul în transversală. Șase minute mai târziu, FC Hidisel l-a pierdut pe portarul titular, Scurt suferind o accidentare la umăr.

Arădenii au egalat scorul la bare, Bozian trimițând în stâlpul din stânga lui Roman din lovitură liberă de la 20 de metri (22). La două minute distanță, Agiurgioaei a pătruns pe flancul stâng și a șutat pe colțul scurt însă mingea a întâlnit…bara.

Mai norocos a fost Țepele, care a marcat cu o lovitură de cap de la 10 metri din centrarea lui Dumiter (1-0). Golul nu le-a picat bine arădenilor, replica a venit imediat, iar Mînecan (30) și Buta (37) au fost aproape de egalare. Ultimele acțiuni ale reprizei l-au avut în prim-plan pe Agiurgioaei, șuturile lui din minutele 43 și 45 dând emoții serioase oaspeților.

Letali pe final

Partea a doua a început cu 15 minute de echilibru total, după care echipa din Liga 3 s-a dezlănțuit. După ratările mari ale lui Bozian (63) și Blănaru (64), Național Sebiș a restabilit egalitatea prin Blănaru. Fostul atacant al Luceafărului și al Oșorheiului a punctat cu un șut de la 7 metri pe lângă portar (1-1).

Mulți se așteptau ca FC Hidișel să cadă fizic, mai ales că release pregătirea abia vinerea trecută. Din contră, bihorenii au găsit resurse nebănuite și au mi marcat de două ori. Pe un contraatac, Grosu a pasat pentru Agiurgioaei, care a trimis în fața porții și Dumiter a scuturat plasa cu un șut din 3 metri (2-1).

Au urmat două ocazii imense. În minutul 81 Grosu a șutat de la 10 metri, dar mingea a „șters” transversala, pentru ca un minut mai târziu, Dumiter să șuteze în portar din 7 metri. Liniștea deplină a adus-o Agiurgioaei în minutul 90, când a marcat cu un șut plasat de la 10 metri, bară-gol (3-1). Un success meritat, dar mai puțin scontat al echipei care a terminat Liga 4 pe locul 3 în sezonul trecut. „Am învins o echipă bună de Liga a III-a şi le mulţumesc băieţilor pentru dăruirea cu care au jucat”, a spus la final antrenorul Adrian Iova. Prezen la meci, primarul Adrian Petroi a salutat calificarea echipei: „A fost un debut frumos pentru FC Hidișel în faza națională a Cupei României. Nu ne așteptam pentru că echipa a făcut doar trei antrenamente, dar și-a spus cuvântul ambiția și munca depusă de băieți în acest

CASETA TEHNICĂ

FC Hidișel – Național Sebiș 3-1 (1-0)

Au marcat: Țepele 29, Dumiter 73, Agiurgioaei 90 / Blănaru 66

FC Hidișel: Scurt (9 Roman) – Bulz, Pocian, Ciuciu, Chira, Grosu (90 Puie), Fărcuța, Ungur, Țepele (80 I. Paul), Agiurgioaei, Dumiter, Țepele. Antrenor: Adrian Iova

Național: Șoltez – Cl. Feieș, Ban, Hecico, Avădanei – Buta – Susan (78 Toader), Bozian, Mînecan, Coțan – Bozian – Miron (62 Blănaru). Antrenor: Mihai Petcuț

Arbitri: Cristian Brașovean – Marius Balint (ambii din Cluj), Radu Herția (Câmpia Turzii).

joc”.

Trimite articolul

X
Taguri:
cupa romaniei ,
fc hidisel ,
Naţional Sebiş
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Transilvania Sport Academy completează „careul” de echipe bihorene din Liga 3. N-au lipsit emoțiile la meciul retur!
    Victorioasă cu 3-0 în deplasare, Transilvania Sport Academy a reușit să promoveze în Liga 3 după ce s-a impus cu 3-2 la Sânmartin în fața Minerului Rodna. Un meci cu două reprize diametral opuse, în care bihorenii au revenit de la 0-2!

    BIHON Sport local

    FOTO+VIDEO
    Învingător în Cetatea Sucevei! Adrian Maxim și-a adăugat în palmares și centura „Colosseum Tournament”
    Probabil cel mai valoros luptător român de K1 la categoria ușoară, bihoreanul Adrian Maxim și-a reconfirmat statutul la gala aniversară „Colosseum Tournament 50”, desfășurată vineri seara în Cetatea de scaun a Sucevei.

    Cultură

    VIDEO
    Interviu cu Cosmin Petruţ, actor, voice-over şi trainer / „Dublajul este una dintre cele mai discrete forme de actorie”
    Actor, voice-over şi trainer, Cosmin Petruţ este cunoscut pentru rolurile din spectacolele Teatrului Regina Maria din Oradea, de la cursurile de teatru, dar şi ca voce a multor personaje din desenele animate.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la Spitalul Județean din Oradea: medic ATI, amenințat cu bătaia după un incident provocat de 4 persoane
    Un medic de la Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean din Oradea a fost nevoit, sâmbătă dimineața, să sune la 112 și să ceară intervenția Poliției, după ce patru persoane au provocat scandal în incinta unității medicale, iar una dintre ele – o femeie – chiar l-a amenințat cu bătaia. 3

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a dispus începerea judecății în dosarul de mită al fostului director al ISCTR Bihor, Cristin Țepele
    Un judecător de cameră preliminară din cadrul Tribunalul Bihor a dispus, vineri, începerea judecății în procesul în care Cristin Țepele, fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, este inculpat pentru două fapte de luare de mită și pentru folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste detalii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    VIDEO: Dental Plazza by Adrian Oradea: Materialul ales poate face diferența când vă puneți o coroană dentară!
    Când îți pui o coroană dentară, materialul ales poate face diferența dintre un rezultat care ține ani de zile și o cheltuială greșită.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X