BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Animale
Ursoaica Maria, în libertate

Ursoaica Maria, în libertate

la 25 April 2007 08:44
1 Comentarii
25 April 2007 08:44
<p>O ursoaică ţinută captivă, până de curând, lângă o benzinărie din judeţul Alba, va fi dusă astăzi în rezervaţia de la Zărneşti. Ursoaica Maria a fost salvată de o asociaţie de protecţie a animalelor.</p>
Scris de IM:REALITATEA.TV - <p>O ursoaică ţinută captivă, până de curând, lângă o benzinărie din judeţul Alba, va fi dusă astăzi în rezervaţia de la Zărneşti. Ursoaica Maria a fost salvată de o asociaţie de protecţie a animalelor.</p>

Trimite articolul

X

În rezervaţie urşii sunt răsfăţaţi cu dulciuri şi au la dispoziţie un spaţiu de 60 de hectare. Animalele se bucură de bârloguri proprii şi de bazine pentru scăldat.

Rezervaţia de urşi de la Zărneşti s-a deschis acum aproximativ doi ani, printr-un proiect al Asociaţiei Mondiale de Protecţie a Animalelor şi al unei asociaţii particulare din Braşov.

Adimistratorii rezervaţiei de la Zărneşti spun că în acest moment 50 de urşi sunt ţinuţi ilegal în captivitate pentru a atrage turiştii în judeţele Braşov, Covasna şi Alba.

Trimite articolul

X
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonim says:
    May 12, 2007 at 5:20 pm

    Cum se poate sa tii 50 ursi ilegal, fara ca autoritatile sa nu stie? Ce fel de primari aveti, ce fel de sefi de politie aveti? Ce oameni(vecini) sunt pe acolo? Un lucru e cert, mentalitatea oamenilor care stiu de situatie si tac, e din evul mediu.
    Nu ma mira faptul ca nu respestam viata unui animal, daca nu respectam nici pe oameni batrani si bolnavi.
    Asa s-au schimbat timpurile,in zilele noastre nimeni nu stie de un urs, in Comunism s-a stiut in sat si cand unu a lasat o besina.

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANAF introduce un mecanism de avertizare timpurie pentru firmele cu risc financiar
    Anunțul a fost făcut de președintele instituției, Adrian Nica, în cadrul unui eveniment organizat de Camera Consultanților Fiscali.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrări de pietruire în două sate din Holod, în așteptarea proiectelor de modernizare
    Primăria Holod efectuează lucrări de pietruire a mai multor drumuri comunale, cu finanțare din bugetul local, într-o intervenție pe care administrația o descrie drept una provizorie, menită să asigure condiții mai bune de circulație până la identificarea și deblocarea fondurilor necesare pentru asfaltarea completă a acestor tronsoane.

    Cultură

    Muzicianul AG Weinberger şi-a lansat cel de-al zecelea album de studio, „Sharing”
    O dată cu noul album, a avut loc şi lansarea videoclipului „Money People”.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Suspendare temporară a plății biletelor OTL prin 24Pay. Vezi care sunt metodele alternative
    Potrivit unui comunicat transmis de OTL, începând din 17 aprilie, furnizorul aplicatiei 24Pay a suspendat temporar serviciul de plată a biletelor, până ȋn 30 aprilie, din cauze de ordin tehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Îngrijire la domiciliu pentru seniorii din Diosig, printr-o finanțare de aproape 5 milioane de lei
    Comuna Diosig va beneficia de un amplu proiect social destinat persoanelor vârstnice aflate în situații vulnerabile, prin care va fi înființat un serviciu modern de îngrijire la domiciliu pentru seniorii care nu se mai pot descurca singuri în activitățile de zi cu zi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Profesoară acuzată de înșelăciune și obligată să achite 105.000 de euro. Sentința nu e definitivă
    2 ani și 6 luni de închisoare, cu suspendare pe un termen de supraveghere de 3 ani.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X