BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Auto
Noul Carlsson CK60

Noul Carlsson CK60

la 3 October 2006 11:21
3 October 2006 11:21
<p>Firma Carlsson Autotechnik este tunerul care a lansat cea mai recenta versiune modificata a clasei CL de la Mercedes-Benz. Motorul modelului Carlsson CK60 se bazeaza pe versiunea V12 twin-turbo de 5.5 litri care echipeaza modelul Mercedes CL600. </p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Firma Carlsson Autotechnik este tunerul care a lansat cea mai recenta versiune modificata a clasei CL de la Mercedes-Benz. Motorul modelului Carlsson CK60 se bazeaza pe versiunea V12 twin-turbo de 5.5 litri care echipeaza modelul Mercedes CL600. </p>

Trimite articolul

X

Gratie modificarilor aduse de inginerii de la Carlsson, puterea pe care o furnizeaza motorul a crescut de la 517 CP, atat cat era la modelul de baza, la 600 CP, cuplul maxim crescand de la 829 Nm la extraordinarul 1023 Nm.

Cei de la Carlsson au declarat ca au limitat electronic viteza maxima la 320 km/h datorita limitarilor pe care le impun producatorii cauciucurilor, acceleratia de la 0 la 100 km/h fiind de 4,4 secunde.

Performantele motorului se datoreaza si noului sistem de evacuare sport care se incheie cu patru tevi de esapament care contribuie din plin la stilul ultrasportiv al masinii.

Noul sistem de suspensii oferit de C-Tronic poate ajusta electronic inaltimea, putand ridica sau cobori masina cu pana la 3 cm, in functie de viteza si de conditiile soselei. Carlsson ofera de asemenea si un nou set de jante realizate din aliaj cu diametrul de 20 sau 21 de inci, incaltate de un set de cauciucuri foarte performante oferite de Dunlop.

Designerii de la Carlsson s-au ocupat si de aspetul interior si exterior al masinii, montand pe masina un nou spoiler frontal si unul posterior si o noua grila cu insertii de otel inoxidabil. Pentru interior cei de la Carlsson ofera o gama larga de echipamente si tapiterii din care clientii isi pot alege.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Echipa Crișul Sântandrei a fost productivă de 1 Mai. Un puști de 17 ani a marcat cu călcâiul!
    Învinsă cu 2-4 pe teren propriu de Viitorul Cluj, echipa Crișul Sântandrei s-a răzbunat vineri pe o echipă din județul Cluj. Bihorenii au fost extrem de productivi de 1 mai și au învins cu 5-1 la FC Unirea Dej, după o primă repriză excelentă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: 4 ani de închisoare pentru un spaniol ce avea 14 kilograme de canabis într-o locuință din Marghita
    Antonio Jesús Aguilera Herrada, un spaniol de 45 de ani, stabilit în România, a fost condamnat definitiv de Curtea de Apel Oradea la 4 ani de închisoare pentru trafic de droguri.

    FC Bihor

    VIDEO
    Fotbalistul accidentat în meciul FC Voluntari – FC Bihor a fost operat. „Sacrificiul este prea mare pentru cele trei puncte”
    Fotbalistul Alexandru Gîț a suferit o intervenție chirurgicală în noaptea de joi spre vineri și va lipsi circa 7-8 luni, potrivit declarației făcute de președintele echipei FC Voluntari.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    CSM Oradea va întâlni CSA Steaua în finala Superligii Naționale de polo
    Joi seară s-a disputat meciul doi al semifinalei dintre CSA Steaua București și Dinamo București, din semifinalele turneului play off al Superligii Naționale de polo.

    Bihon CSM Oradea

    Clasamentul din play off se echilibrează. Steaua a fost depunctată!
    CSA Steaua București era lidera detașată a clasamentului din play off-ul de promovare al Diviziei A de handbal masculin, cu 6 puncte avans față de cea de-a doua clasată, CSO Teutonii Ghimbav. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1 Mai înghețat în Bihor: temperaturi negative neașteptate și minime de până la -6°C, în plină primăvară
    În dimineața zilei de vineri, 1 mai au fost înregistrate în numeroase zone din Bihor temperaturi negative.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X