Despre industria auto britanica se poate spune ca a murit complet sau a intrat in portofoliul altor constructori straini.
Cel mai mare soc pe care l-au primit britanici a fost momentul, cand cel mai mare fabricant de automobile din Anglia MG-Rover a fost vandut chinezilor de la Nanjing Automobile Corporation. Noua firma si-a schimbat numele in NAC Mg si a reinceput productia sportivei MG TF.
In prezent chinezii doresc sa puna pe picioare si celalalt mare nume birtanic Austin-Healey. Acest fapt va fi posibiul datorita colaborarii stranse cu proprietarii de la Healey Automobile Consultants Limited.
Va renaste Austin-Healey?
<p>Constructorul de automobile Nanjing a declarat ca doreste sa reinvie faimoasa marca britanica Austin-Healey. </p>
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Potrivit unui anunț al Primăriei Oradea, Compartimentul Stare Civilă din cadrul Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Oradea va fi închis în data de 1 mai, zi stabilită ca sărbătoare legală.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Pentru a veni în sprijinul cetățenilor care au încercat să își creeze conturi pe platforma digitală dedicată atribuirii locurilor de parcare de domiciliu dar au întâmpinat diverse probleme, Primăria Oradea a transmis un comunicat privind clarificarea unor aspecte invocate privind utlizarea platformei.
Economic
Datele publicate de AJOFM Bihor indică o piață a muncii cu oferte concentrate în special în zona urbană Oradea, dar și în localități precum Salonta, Marghita, Aleșd, Beiuș, Sântandrei, Nojorid sau în zona Băilor Felix.
România
Instabilitatea politică are un cost economic direct și măsurabil, se vede în dobânzile la care se împrumută statul, în cursul de schimb, în ratele la credite și în fondurile PNRR, pe care România riscă să nu le mai acceseze, susține Confederația Patronală Concordia.
România
Angajații muncesc mai mult în 2026, câștigă la fel și vor să plece, în condițiile în care unul din trei se declară pregătit să schimbe jobul în următoarele șase luni, potrivit unui studiu de profil realizat de o agenție de cercetare de piață.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 29 aprilie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!