Hotărâți să aducă bucurie în casele și sufletele oamenilor mai puțin norocoși, de la începutul lunii decembrie, pompierii bihoreni au derulat și continuă să desfășoare până la finalul acesteia, misiuni menite a salva, de această dată, într-un mod extraprofesional și cu alte “echipamente” decât cele obișnuite, spiritul sărbătorilor de iarnă.