Emeric Ienei a acceptat să devină președintele de onoare al Asociației „Salvați Steaua”, înființată recent de suporterii echipei FCSB, conduși de Gheorghe Mustață. Reputatul antrenor orădean a explicat însă, pentru JB&BIHON, că nu dorește să se poziționeze de nicio parte în conflictul dintre FCSB și CSA Steaua.