Potrivit ITM Bihor, în perioada 14 - 19 septembrie 2020 s-a desfășurat Campania națională privind exercitarea de către beneficiari a prevederilor legii nr. 52/2011, privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri, republicată, cu modificările și completările ulterioare.