Dumnezeu să-l odihnească în pace şi să-i presare grădina casei veşnice plină de flori şi căldură mireasma trandafirilor multicolore care să-i amintească de grădina sa de acasă. Sufletul tău pentru mine nu va înceta să bată niciodată. Te voi iubi mereu şi te voi aştepta. Dumnezeu să te odihnească în pace!. Fiica ta mică Cristina, ginerele Alin şi nepoţica ta Carla.
Ștef Florian
A sosit această zi tristă, plină de lacrimi şi durere în care cel mai iubit tată şi bunic ŞTEF FLORIAN a încetat din viaţă.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Cultură
Copiii cu vârste între 9-12 ani sunt invitaţi la un atelier de stop-motion în care vor descoperi cum prinde viață o pictură.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
76 de echipe de la 42 de cluburi afiliate la AJF Bihor vor participa sâmbătă, 16 mai 2026, la Cupa Curățeniei „Mihai Neșu”. Turneul rezervat copiilor cu vârstele între 8 și 13 ani este programat pe Stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea, între orele 8:00 și 19:00, iar accesul publicului este gratuit.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cele două incidente s-au produs în cursul zilei de joi, 14 mai, în Oradea și Uileacu de Criș.
Cultură
La concurs participă elevi și profesori din ţară, selectați în urma etapei judeţene.
Cultură
Festivalul reunește diferite forme ale artei dansului: balet clasic și contemporan, dans popular, dans contemporan, iar prin programele conexe sunt reprezentate și alte genuri artistice.
Cultură
Catalogul semnat de istoricul de artă Ana Martin reunește o selecție semnificativă de lucrări realizate între secolele XVII și XIX.
Citiți principiile noastre de moderare aici!