BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Dani Coman: Raman la Rapid

Dani Coman: Raman la Rapid

la 13 July 2007 07:00
13 July 2007 07:00
<p>Portarul Danut Coman a declarat, joi, agentiei MEDIAFAX, ca a luat decizia de a continua la Rapid, acceptand oferta de majorare a salariului sau anual dupa o discutie cu principalul actionar al clubului, George Copos.</p>
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - <p>Portarul Danut Coman a declarat, joi, agentiei MEDIAFAX, ca a luat decizia de a continua la Rapid, acceptand oferta de majorare a salariului sau anual dupa o discutie cu principalul actionar al clubului, George Copos.</p>

Trimite articolul

X

“Am ajuns la o intelegere cu clubul, mai este doar o chestiune minora de rezolvat. Dar vreau sa se inteleaga foarte clar ca eu nu am cerut niciun moment o marire de contract. Ci doar sa fiu lasat sa plec, pentru ca imi doream sa joc intr-un campionat puternic. In cele din urma am inteles situatia clubului si faptul ca nu s-a gasit un inlocuitor pentru mine. Am discutat cu domnul Copos acest aspect. Dansul mi-a facut o oferta de marire a salariului pentru perioada care o mai am de contract, iar eu am acceptat. Voi ramane la Rapid si imi voi ajuta echipa sa-si indeplineasca obiectivele”, a spus Coman.

Portarul rapidist a adaugat ca singurul lucru care mai trebuie pus la punct este legat de propunerea clubului de prelungire cu un an a contractului sau care expira in 2009. “A mai ramas de pus la punct doar chestiunea legasta de prelungirea contractului meu. Dar este un lucru care sigur se va rezolva fara probleme”, a afirmat portarul.

Danut Coman a explicat ca nu a negociat cu George Copos marirea salariului. “Am acceptat oferta fara sa cer un euro in plus. Dansul mi-a spus suma, iar eu am raspuns: «Multumesc, e foarte bine». N-a fost absolut nicio negociere. Nu sunt disperat dupa bani, asta trebuie sa se inteleaga. S-a uitat prea repede faptul ca in iarna am refuzat propunerea domnului Copos de a-mi mari contractul”, a mentionat Coman.

Portarul Danut Coman a declarat, saptamana trecuta, inainte de a pleca impreuna cu lotul echipei Rapid in cantonament in Elvetia, ca vrea sa plece din Giulesti, deoarece are o oferta concreta de transfer de la clubul spaniol Levante. Deranjat de unele afirmatii ale conducerii clubului, potrivit carora nu ar exista nicio oferta de transfer pentru el, Coman nu a vrut, miercuri, sa joace in partida amicala pierduta, cu scorul de 0-1, de Rapid in fata formatiei Bastia.



Povestea ofertei care nu a fost

“Oferta exista, am cerut o copie care va ajunge in Elvetia azi (n.r. joi). Am sa i-o prezint si lui Viorel Moldovan. Daca voiam doar o marire de contract ma duceam direct la domnul Copos si sunt sigur ca primeam mai multi bani. Portarul Rapidului, Dani Coman, a declarat, joi, in exclusivitate pentru NewsIn, ca directorul sportiv al giulestenilor, Viorel Moldovan, il acuza degeaba de santaj, oficialul nefiind in cunostinta de cauza in ceea ce priveste oferta pe care fotbalistul a primit-o de la gruparea spaniola Levante.

Viorel Moldovan vine direct de la mare si vorbeste in necunostinta de cauza. Mi-am dorit foarte mult sa plec”, a declarat, pentru NewsIn, Dani Coman.

Reactia lui Coman la adresa lui Viorel Moldovan a venit dupa ce oficialul giulestean a afirmat ca portarul si impresarul sau, Razvan Zamfir, au incercat sa santazeze clubul, oferta din Spania fiind doar o inventie. “Am constatat cu surprindere ca nu exista nicio oferta. In concluzie, am fost pusi sub presiune, santajati, si nu e corect. Am fost pusi sub presiune pentru a se obtine o marire de salariu”, a afirmat Moldovan.

Fotbalistul giulestean a adaugat ca nu a purtat foarte multe discutii cu Viorel Moldovan despre situatia sa: “Cu Viorel vorbesc mai putin pentru ca el este nou in aceasta meserie. A venit direct de pe gazon in functia de director sportiv. Cu domnul Copos am vorbit doar o singura data. I-am spus ce imi doresc, iar dansul mi-a explicat ca nu poate sa ma lase sa plec. Inteleg ca nu are alte variante si cred ca relatia noastra nu se va schimba. Domnul Bergodi mi-a spus ca ma intelege, ca stie ce inseamna atunci cand vrei sa pleci, dar mi-a transmis ca are nevoie de mine”.

Referitor la marirea de salariu pe care Rapid i-a propus-o, Coman a spus: “In acest moment sunt discutii, nimic mai mult. Tot ce stiu in acest moment este ca Rapid nu vrea sa ma lase sa plec”.

Dani Coman are 28 de ani, evolueaza la Rapid din 2004 si mai are contract cu giulestenii inca doi ani. Portarul giulestean a refuzat sa evolueze, miercuri, in amicalul pierdut de Rapid in Elvetia cu scorul de 0-1, in fata lui Bastia, din cauza faptului ca oficialii conducerii refuza sa-l lase sa se transfere la Levante si nici nu i-au satisfacut pretentiile financiare legate de marirea contractului.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Lovitura de grație! Guvernul Veștea a căzut: AUR a ieșit din sală deși premierul desemnat a acceptat să negocieze cu ei
    Zi decisivă pentru Guvernul Veștea. Votul de învestire, programat luni, 22 iunie, la ora 21:30, vine după o zi tensionată în Parlament, marcată de audieri, avize negative și negocieri de ultim moment cu AUR.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Accident pe strada Leonardo da Vinci din Oradea. Un biciclist a fost acroșat de o mașină
    Un biciclist a fost rănit luni, 22 iunie, după ce a fost acroșat de un autoturism la intersecția străzilor Leonardo da Vinci și Liszt Ferenc din Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Amendă penală de 5.200 de lei pentru un profesor din Sântandrei, acuzat că a lovit peste cap un elev
    Sorin Ban, profesor și fost director al Școlii Gimnaziale nr. 1 din Sântandrei, a fost obligat, luni, de Judecătoria Oradea să achite o amendă penală de 5.200 de lei, drept pedeapsă pentru purtare abuzivă, după ce a lovit un elev de 12 ani.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    Cultură

    VIDEO
    „Deşteptarea”, spectacolul live-cinema despre adolescenţi şi deepfake, cucereşte publicul TIFF de la Cluj, apoi Baia Mare
    Spectacolul Teatrului Regina Maria este o experiență teatrală care continuă și după aplauze, prin dialogul deschis cu publicul și invitații speciali.

    Bihon CSM Oradea

    Filip Gardasevic a scris istorie la CSM Oradea, după trei sezoane în care a fost golgheterul echipei
    Internaționalul muntenegrean Filip Gardasevic a fost unul dintre jucătorii determinanți pentru CSM Oradea în cele trei sezoane petrecute la formația noastră. Sosit la CSM în vara anului 2023, a devenit imediat cel mai bun marcator al echipei.

    Cultură

    Muzică italiană la Tipografia de idei: Notti Magiche cu trupa lui Carmine Del Duca, The Rol'It
    Seara din parcul Muzeului Ţării Crişurilor va cuprinde şi Retro Disco Party cu DJ Varga István.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X