BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Real Madrid face rocada cu Sevilla

Real Madrid face rocada cu Sevilla

la 7 May 2007 11:09
7 May 2007 11:09
<p>SPANIA - Real Madrid a castigat derby-ul cu Sevilla, scor 3-2, si a urcat pe locul doi in Primera Division, fiind la doua puncte in spatele liderului FC Barcelona. </p>
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - <p>SPANIA - Real Madrid a castigat derby-ul cu Sevilla, scor 3-2, si a urcat pe locul doi in Primera Division, fiind la doua puncte in spatele liderului FC Barcelona. </p>

Trimite articolul

X

Sevilla a deschis scorul in minutul 42 dupa eurogolul lui Enzo Maresca, dar olandezul Ruud van Nistelrooy a egalat in minutul 62, inscriind cel de-al 20-lea gol al sezonului dupa o pasa lunga de la Jose Maria Gutierrez.

Robinho i-a adus pe galactici in avantaj in minutul 78, dupa o alta pasa a lui Guti, dar micutul brazilian a primit al doilea cartonas galben pentru modul in care s-a bucurat si a fost automat eliminat. Real Madrid nu a jucat prea mult in inferioritate numerica, Aitor Ocio fiind si el eliminat dupa un atac la Mahamadou Diarra.

Real Madrid s-a desprins in minutul 85 prin golul cu capul marcat de Van Nistelrooy. Ernesto Chevanton a marcat in ultimul minut de joc golul doi pentru Sevilla, dar andaluzii nu au mai avut timp sa incerce sa puna presiune la poarta lui Casillas.

Cel mai multumit la finalul acestui meci a fost Fabio Capello, italianul declarand la conferinta de presa ca echipa a avut viteza, determinare si ca elevii sai au jucat foarte bine. Real Madrid ocupa in acest moment locul doi din Primera Division, la doua puncte in spatele liderului FC Barcelona.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: 4 ani de închisoare pentru un spaniol ce avea 14 kilograme de canabis într-o locuință din Marghita
    Antonio Jesús Aguilera Herrada, un spaniol de 45 de ani, stabilit în România, a fost condamnat definitiv de Curtea de Apel Oradea la 4 ani de închisoare pentru trafic de droguri.

    FC Bihor

    VIDEO
    Fotbalistul accidentat în meciul FC Voluntari – FC Bihor a fost operat. „Sacrificiul este prea mare pentru cele trei puncte”
    Fotbalistul Alexandru Gîț a suferit o intervenție chirurgicală în noaptea de joi spre vineri și va lipsi circa 7-8 luni, potrivit declarației făcute de președintele echipei FC Voluntari.

    Bihon CSM Oradea

    CSM Oradea va întâlni CSA Steaua în finala Superligii Naționale de polo
    Joi seară s-a disputat meciul doi al semifinalei dintre CSA Steaua București și Dinamo București, din semifinalele turneului play off al Superligii Naționale de polo.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    Clasamentul din play off se echilibrează. Steaua a fost depunctată!
    CSA Steaua București era lidera detașată a clasamentului din play off-ul de promovare al Diviziei A de handbal masculin, cu 6 puncte avans față de cea de-a doua clasată, CSO Teutonii Ghimbav. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1 Mai înghețat în Bihor: temperaturi negative neașteptate și minime de până la -6°C, în plină primăvară
    În dimineața zilei de vineri, 1 mai au fost înregistrate în numeroase zone din Bihor temperaturi negative.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ultimul dar al unei doctorițe din Oradea: mai multe vieți salvate după un destin frânt la 53 de ani
    O doctoriță în vârstă de 53 de ani, internată după un anevrism cerebral rupt, a devenit donator de organe, dorința ei fiind respectată de familie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X