BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Au fost arestați după ce și-au închis fiul autist într-o cușcă

Au fost arestați după ce și-au închis fiul autist într-o cușcă

la 3 July 2014 12:34
3 July 2014 12:34
Un cuplu dintr-o suburbie a Los Angelesului a fost arestat, marți, după ce și-a închis fiul autist, în vârstă de 11 ani, într-o cutie metalică.
Scris de Carmen Ile - Un cuplu dintr-o suburbie a Los Angelesului a fost arestat, marți, după ce și-a închis fiul autist, în vârstă de 11 ani, într-o cutie metalică.

Trimite articolul

X

În cușca în care fusese pus copilul se afla o saltea, iar timpul petrecut de băiat acolo variază, fiind vorba de câteva ore sau chiar ani, potrivit purtătorului de cuvânt din Anaheim, o localitate situată la sud-est de Los Angeles.

„Probabil, punerea copilului în cuşcă era pentru părinţii săi un mod de a face faţă crizelor provocate de autism”, a adăgat purtătorul de cuvânt.

După arestarea părinților, băiatul, care este incapabil să comunice, împreună cu fratele și sora sa, au fost plasați sub protecție judiciară.

Cuplul arestat nu vorbește fluent limba engleză, fiind de origine vietnameză. Ei au fost arestaţi sub acuzaţia de punere în pericol a unui minor, privare de libertate în mod ilegal.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
arestat ,
autist ,
cusca ,
Los Angeles ,
vietnamez
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe Centura Oradea. Un autoturism a intrat într-un cap de pod
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de marți, 9 iunie. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Câine salvat de pompierii bihoreni dintr-o fântână dezafectată aflată între Livada de Bihor și Roit
    Pompierii militari bihoreni au intervenit, în cursul zilei de marți, 9 iunie, pentru salvarea unui câine rămas captiv, de câteva zile, într-o fântână dezafectată, situată pe un câmp între localitățile Roit și Livada.

    România

    Noi obligații pentru crescătorii de animale și medicii veterinari. ANSVSA a actualizat procedurile de raportare a bolilor
    Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a pus în aplicare Ordinul nr. 504/2026, act normativ care modifică și detaliază procedurile privind raportarea îmbolnăvirilor la animale, gestionarea suspiciunilor de boală și ridicarea restricțiilor sanitare după stingerea focarelor.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnată la 5 ani și 8 luni de închisoare și dată în urmărire, o proxenetă din Oradea a fost prinsă de polițiști
    O femeie de 52 de ani, din Oradea, condamnată cu executare pentru trafic de minori și proxenetism și aflată pe lista infractorilor căutați de Poliția Română, a ajuns în custodia autorităților după ce luni a fost depistată de ofițerii Compartimentul Urmăriri din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Bihor și predată Penitenciarului Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Timp record pentru refacerea sălii de clasă de la Generala 16 afectată de un incendiu. Elevii s-au reîntors la ore
    Muncitorii firmei care reabilitează Școala Gimnazială Nr. 16 din Oradea au lucrat contra timp pentru a reface sala de clasă afectată de incendiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Contract de finanțare semnat pentru noua școală din Nufărul: unitatea va avea 1.200 de locuri
    Valoarea totală a investiției este de 234.705.803,48 lei (TVA inclus), din care 65.460.630,21 lei reprezintă finanțare nerambursabilp. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X