BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
O femeie a dat examen de conducere de 50 de ori, in 27 de ani

O femeie a dat examen de conducere de 50 de ori, in 27 de ani

la 11 July 2008 06:29 Reactualizat la: 10 February 2011 17:23
4 Comentarii
11 July 2008 06:29 Reactualizat la: 10 February 2011 17:23
O britanica a reusit sa obtina mult-visatul carnet de conducere dupa 50 de incercari nereusite. In cei 27 de ani de cand tot da examane auto, Teresa Clarke a cheltuit nu mai putin de 30.000 de dolari pentru cele aproape 500 de ore de cursuri la volan.
Scris de IM:ONLINE - O britanica a reusit sa obtina mult-visatul carnet de conducere dupa 50 de incercari nereusite. In cei 27 de ani de cand tot da examane auto, Teresa Clarke a cheltuit nu mai putin de 30.000 de dolari pentru cele aproape 500 de ore de cursuri la volan.

Trimite articolul

X

De la prima tentativa, ce dateaza din 1981, femeia in varsta de 62 de ani a schimbat 20 de instructori si chiar a renuntat la cafea, scrie Daily Mail.

Majoritatea celor care au calauzit-o in tainele sofatului i-au spus sa renunte, pentru ca nu are nici talent si nici reflexele necesare pentru a conduce un autovehicul.

Chiar si sotul ei, care a lucrat si el o vreme ca instructor auto, a incercat sa ii schimbe planurile. Teresa nu s-a dat batuta, insa a avut nevoie 50 de examene pentru a intra in posesia carnetului pe care si l-a dorit atat de mult.

“Mi-a luat ceva timp sa realizez ca am trecut examenul. Am sarutat-o pe femeia-examinator”, povesteste Teresa.

Femeia a marturisit ca, in toti acesti 27 de ani, a simtit ajutorul divin, si asta i-a dat putere.

“Am tot schimbat instructorii, in aceasta perioada, fie ca nu mi-a mai placut stilul lor, fie pentru ca au renuntat ei la mine. Daca la inceput am fost dezamagita de incercarile nereusite, azi, cand visul mi s-a implinit, sunt de-a dreptul incantata”, a mai spus proaspata soferita.

Teresa spune ca si-a dorit permisul auto pentru a-si duce vecinele la biserica sau a merge la cumparaturi fara sa depinda de sotul ei.

ziare.com

Trimite articolul

X
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. haos says:
    July 11, 2008 at 11:51 am

    putem spune ca a avut ca masina personala o masina de scoala, atatia ani 🙂

    Reply
  2. Dobitocus Anonimus says:
    July 11, 2008 at 7:08 pm

    Trebuia sa vina in romania…de fapt…daca trimitea plicul…si o poza…nici nu cred ca mai era necesar sa vina in romania…

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Orădeanul Mădălin Călugăr a învins un rus și continuă cursa pentru medalie la Campionatul European de Box
    Pugilistul de la CS Crișul Oradea se descurcă bine la Campionatul European de Box pentru tineret U19, aflat în desfășurare în Serbia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dan Pitic, speologul orădean care duce lumina în adâncuri în cele mai diverse peșteri turistice ale lumii
    Pentru Dan Pitic - spun angajatorii lui - iluminarea unei peșteri este mult mai mult decât instalarea de lămpi; este locul unde expertiza tehnică întâlnește viziunea artistică.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”
    Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci. 1

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de caniculă în Bihor. Meteorologii avertizează asupra unui disconfort termic accentuat
    Duminică, 16 august, șase județe din vestul și nord-vestul României se vor afla sub Cod galben, din cauza temperaturilor ridicate și a disconfortului termic accentuat, potrivit unei avertizări transmise sâmbătă de ANM.

    BIHON Sport local

    Meciuri amicale ale echipelor bihorene din Liga 3. Transilvania a câștigat cu o echipă din Ungaria, iar Bihorul Beiuș a învins CS Oșorhei
    Transilvania Sport Academy s-a impus sâmbătă cu scorul de 2-1 în meciul de acasă cu Monostorpály (Ungaria).

    FC Bihor

    FOTO
    Blestemul minutului 83. FC Bihor a terminat la egalitate meciul cu ASA Târgu Mureș și rămâne fără victorie în actuala ediție
    Echipa gazdă nu s-a putut baza în acest meci pe aportul a patru jucători de bază: Dragoș Tescan, Paul Antoche și Peter Gal Andrezly. Repriza întâi a fost săracă în faze de poartă. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X