BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Gigi Becali a atact dur parada gay

Gigi Becali a atact dur parada gay

la 8 June 2007 07:59
16 Comentarii
8 June 2007 07:59
<p>Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a lansat azi un atac dur la adresa homosexualilor, carora le-a cerut sa nu mai vina la meciurile echipei sale disputate pe stadionul din Bulevardul Ghencea, si l-a numit "satanist" pe regretatul Freddie Mercury, fostul solist al trupei Queen.</p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a lansat azi un atac dur la adresa homosexualilor, carora le-a cerut sa nu mai vina la meciurile echipei sale disputate pe stadionul din Bulevardul Ghencea, si l-a numit "satanist" pe regretatul Freddie Mercury, fostul solist al trupei Queen.</p>

Trimite articolul

X

O sa vedeti cum o sa fac si cu galeria. Pac, muzica religioasa inainte de meci.
Mie asa-mi place, eu platesc…Nu mai e aia cu distrug, fac, dreg, a lui Mercury,
sau cum il cheama, pe nebunul de Mercury, ala, homosexualul. Nu e melodia lui:
va voi distruge sau cum (n.r. – We Will Rock You)…

De ce sa pun asa ceva, sa se distruga intre ei jucatorii, sa se omoare? Pun
muzica de pace, de prietenie, de joc, de omenie. Nu facem distrugeri, sa ne
rupem picioarele. Sa vezi, nici accidentari n-o sa fie asa multe. Cine nu vrea,
sa nu vina. Cine vrea muzica lui dracu n-are ce cauta in Ghencea. Muzica lu
satanistu ala, cine vrea, sa se duca la dracu . Cine vrea muzica lui Hristos,
sa vina la Ghencea. Muzica lui dracu , la homosexuali, nu-mi trebuie",
a perorat Becali.

"Si homosexualii niciunul sa nu mai vina in Ghencea. Discriminare? Discriminare
e daca nu-i las sa vina. Care e discriminarea? Pot sa vina, sa se babardeasca
(n.r. – rade) si prin tufisuri pe acolo, am vreo problema eu? Ei poate nu o
sa vina, ca o sa auda, si Mercury asta e prietenul lor. Muzica de-aia nu mai
vreau, desi melodia aia imi placea, era melodie misto a lu homosexualu ala",
a mai spus el.

Becali l-a intrebat pe unul dintre bodyguarzii sai cand e parada gay, actiune
comparata de finantatorul stelist cu o manifestare satanista.

"Mai le faceti vreo actiune, mai le pregatim vreo surpriza? Cu oua…Nu
le pregatim nimic, nu? Ca ne baga la discriminare, ne dau in judecata. Sa faca
parada cata vor ei. N-ai vazut in Rusia? Pac-pac. N-ati vazut ce a zis primarul
Moscovei? Parada satanista, asta inseamna, si i-a luat la tocat. N-am nimic
cu ei, dar pentru ce fac parada, nu inteleg. Sa se intalneasca in parc, 300,
500, sa faca un spectacol, n-am nimic, dar parada, propaganda? Nu e normal.
Faceti, inchiriati sala, intalniti-va intre voi, pupati-va, faceti ce vreti.
Daca faceti propaganda vad copii, si o sa spuna ca e bine asa. Daca e bine asa,
fac si ei la fel, nu?", a afirmat Becali.

Gigi Becali ar putea fi sanctionat de catre Consiliul National pentru Combaterea
Discriminarii (CNCD) pentru declaratiile de azi la adresa comunitatii gay, iar,
daca va fi gasit vinovat, el va fi reclamat si la FRF, FIFA si UEFA.

Presedintele CNCD, Csaba Ferenc Astalosz, a declarat ca a luat act de declaratiile
lui Becali si ca "mai mult ca sigur" aparitia lor in presa va determina
institutia sa se autosesizeze.

"Nu ma pot pronunta deocamdata daca sunt sau nu discriminatorii. Cred
insa ca este vorba de un populism ieftin. Vedeti, in saptamana aceasta in care
este programata si parada gay sunt multi patrioti care spera sa mai castige
cate ceva in plan electoral", a declarat Csaba.

A patra editie a Festivalului Diversitatii – GayFest 2007, eveniment care va
culmina cu Marsul Diversitatii, va avea loc in perioada 4-9 iunie, in Capitala.

Trimite articolul

X
16 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Steveee says:
    June 8, 2007 at 11:08 am

    Draga Jiji…
    Cei ai tu cu Queen??? Una dintre cele mai bune trupe rock. N-ar strica sa incepi sa sculti si tu alta muzica decat religioasa sau manea.
    Muzica pe care asculti iti reflecta intelectul.
    Draga Jiji, nu “dijeaba” se zice ca rockul este muzica oamenilor inteligenti…
    Na pA!

    Reply
  2. marian says:
    June 8, 2007 at 11:52 am

    e…, hai sa nu exageram, rockul e doar muzica acelor care o asculta, fie inteligenti sau nu, am vazut eu inteligenti prin italia, germania, spania, vai de ei, puteau, drogati, jeguri, dar rockeri, nu generalizez, dar fara exagerari.
    Iar cu poponari imputiti, foarte bine, puneti parul, dexahati mintal, bolnavi imputiti. Daca fac ce fac s-o faca in casa lor, nu pe strada si sa ne spuna ca noi suntem defecti, mizeri de oameni, cu asta chiar nu o pot accepta, e ceva grotesc, impotriva lui Dumnezeu, impotriva a tot ce e frumos pe lumea asta….. rusine gunoaielor. De ce nu legalizam si asasini in serie, omorurile, ca si ei spun ca asa sau nascut. CE mizerie!!!!!

    Reply
  3. Steveee says:
    June 8, 2007 at 11:59 am

    Sunt oameni bolnavi. Cu dezechilibru hormonal. Mai pune mana pe o carte de biologie, fiziologie, endocrinologie.
    Daca tot vorbesti de Dumnezeu.. unde iti este toleranta crestina fata de ei?

    Reply
  4. Cristi ^ St3listu says:
    June 8, 2007 at 6:19 pm

    In primu shi in primu rand mult respect domnului Becali(nr. 1 in tara asta Romaneasca). Shi pentru toti inculti care sustin rock ul sau homosexualitatea, mai bine va mutati draq pe ceva insula parasita, shi sa faceti ritualuri shi parade pana itzi fi de o kila.Ma motivez prin faptul ca nu intzeleg cum se mai considera crestini astia care sustin homosexualitatea. asa ceva nu e posibil: ca doar nu poti fi shi crestin shi budist in acelasi timp(sa nu intzelegetzi ca ii fac pe budisti homosexuali)insa nu poti shi shi cu binele shi cu rau.Tra sa alegi.Insa toate aceste probleme mai avansate ale Romaniei nu vor fi rezolvate decat daca Domnul BECALI o sa ajunga presedinte, ceea ce este foarte probabil sa se intample la urmatoarele alegeri.Insa mai tra sa asteptam ink 2 ani :(. FORTA BECALI

    Reply
  5. Anonim says:
    June 8, 2007 at 7:27 pm

    Mai imbecilule de stelist…
    Esti tare incult.
    Muzica rock nu insemana homosexualitate.
    Muzica rock insemana MUZICA nu ca zgaraietura de creta numita Manea ce asculti tu.

    Reply
  6. boy4house says:
    June 8, 2007 at 8:29 pm

    bah lasati amuh ca ascultati manea ca rock tot una ii maneaua afemeiati si rockulhomosexulai deci va puteti futie in cur unu pe altu sasa la cati sunteti:O:O luavar draqu muzica voastra cu tot :-w si jiji are dreptate nam nimik cu mizica crestina

    Reply
  7. Iehova says:
    June 8, 2007 at 8:43 pm

    Fratilor !
    Nu este de competenta noastra sa-i judecam pe acesti oameni,sunt si ei cum sunt ,dar Iehova a creat barbatul si apoi femeia ca barbatul sa nu fie singur si sa se inmulteasca .
    Din pacate acesti oameni sunt derutati sexual si totusi Iehova mantuitorul tuturor romanilor le iarta pacatele ,urmand sa-si faca socotelile in viata de dincolo.
    Este semnul lui Iehova ca Apocalipsa este foarte aproape si sa ne rugam ptr. pacatele semenilor nostri.
    Si Becali sa-si vada de treburile lui ,are si el destule pacate pe cap.

    Reply
  8. rody says:
    June 8, 2007 at 8:53 pm

    Gigi are mare …foarte mare dreptate!!!!!!!!!

    Reply
  9. Anonim says:
    June 8, 2007 at 9:45 pm

    lasa-ma cu muzica crestina!
    nici sa adormi nu-i bun.. ca numai cosmare ai!

    Rock, Hip-hop, Pop…

    Reply
  10. Speranţa says:
    June 8, 2007 at 9:48 pm

    Treziţi-vă homosexuali şi lesbiene pînă încă nu-i prea tîrziu! Iadul nu este o sperietoare, şi dacă doriţi să aflaţi experienţa unui om pe care Dumnezeu l-a lăsat timp de 23 de minute în acest loc, intraţi pe site-ul http://www.spiritlessons.com/Documents/Bill_Wiese_23_Minutes_In_Hell/Romanian_Bill_Wiese.htm Merită şi din curiozitate să citiţi experienţa acestui om. Dumnezeu să vă ajute.

    Reply
  11. Anonim says:
    June 9, 2007 at 12:43 am

    e viata lor lasati oameni in pace

    Reply
  12. Anonimelu says:
    June 9, 2007 at 4:55 am

    sa sti ca sunt de acord cu becali faza>>Daca faceti propaganda vad copii, si o sa spuna ca e bine asa. Daca e bine asa, fac si ei la fel, nu?”, a afirmat Becali.<<
    mnoa de asta nu e placut, in rest .. faca ce or vrea cu placeriile lor.. daca ar mai aparare o comunitate gen.. eu cu nevasta in public.. sex si alea alea.. ?? ce ar fi?
    doamne e o chestie nasoala.. dar nu sa faca in public.. asa cum la tv e interzis intre anumite ore.. asa ar trebui interzis si in public pt. ca nu e o chestie nromala pt. minori sa fi gay . nu doresc ca un pustian sa copieze de la ei .. asa zise placeri de a “iubi” un alt barbat. daca natural isi porneste fanteziile astea cand va fi major nu am nimic impotriva, dar sa copieze pe cineva.. asta chiar e o chestiune demna de luata in seama, decei sunt impotriva manifestarii publicec a “GAY-LOR”(HOMOSEXUALI)in public.

    Reply
  13. utfyrd says:
    June 9, 2007 at 5:56 pm

    am tangente cu formatii multe din tara este legat de jobul meu si tin sa va anunti ca toate trupele de manele sunt niste jeguri de oameni si pana acum nu am avut cu nici o trupa rock vreo neintelegere sunt manager artistic nu rocker ar trebui sa te uiti mai atent la oameni
    steeve

    Reply
  14. Steveee says:
    June 10, 2007 at 10:37 am

    Scuze, dar nu te-am inteles. Adica exact la ce te-ai referit? Si eu tot pe langa rockeri am vorbit. Cum vad si tu.

    Reply
  15. FOREVER ISUS says:
    June 12, 2007 at 6:08 am

    speranta, am citit 23 de minute…..e super, si eu sant un copil al LUI ISUS….ISUS E MODELUL NOSTRU FOREVER

    Reply
  16. anonim says:
    June 22, 2007 at 11:22 pm

    pacat ca tara asta e plin cu oameni bolnavi inculti,oameni care habar n-au ce este homosexulitatea.Inainte de 89 se gandeau asa oamenii, iar voi tot acolo ati ramas,singura avansare este maneaua.Toti cunoastem oameni homosexuali,poate chiar lucram cu ei fara sa ne dam seama,poate chiar manele asculta si nu Queen.De ce nu le lasati in pace.Bine ca nu de jiji sau de funar depinde soarta lor.D-zeu va cere socoteala la aman2 prosti si “credinciosi”la timpul potrivit.Cat despre QUENN:unul din cel mai mare formatie al tuturor timpurilor,cunoscuti si recunoscuti in toata lumea ceeace nu se poate spune despre nici o formatie de manele si nu vor fi niciodata,prostilor.

    Reply
  17. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Seceta lovește agricultura bihoreană: peste 5.000 de fermieri au raportat pagube
    Datele DAJ Bihor relevă atât provocările majore cu care s-a confruntat agricultura județului, cât și evoluții semnificative în sectorul vegetal și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lăsat liber de judecători după ce a furat 2 mașini, un adolescent din Husasău de Tinca a recidivat după 4 zile
    La doar 4 zile după ce Judecătoria Oradea a respins propunerea de arestare pentru furtul a două mașini și l-a lăsat în libertate, un adolescent de 17 ani, din Husasău de Tinca, a recidivat și a sustras un alt autoturism.

    BIHON Sport local

    O cheltuială în plus pentru echipele din Liga 2 și Liga 3. Cresc baremele de arbitraj și observare
    Comitetul Executiv al FRF a decis în ședința de miercuri, 24 iunie, „să actualizeze” baremele de arbitraj și observare la nivel de Liga 2 și Liga 3. În ambele eșaloane, cluburile vor plăti cu 800 de lei în plus.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de căldură peste Bihor. ANM a emis Cod portocaliu de caniculă, cu maxime de până la 37 de grade
    Atenționarea este valabilă în cursul zilei de vineri, 26 iunie, între orele 12 și 21.

    Cultură

    100 de trasee propuse pentru Marșul Oradea PRIDE 2026. Notificarea a fost depusă în primul moment legal posibil
    Tema acestei ediții, „Oradea este a tuturor”, reafirmă principiul că spațiul public aparține tuturor cetățenilor și că fiecare persoană trebuie să se poată bucura de aceleași drepturi, libertăți și oportunități.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Parc de aventură, sat de vacanță pentru copii. Grădina Zoo din Oradea se mută în afara orașului - vezi unde
    Anunțul a fost făcut de primarul Oradiei în cadrul unei conferințe de presă desfășurate pe teren, în cursul zilei de joi, 25 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X