BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Iliescu: PSD a pierdut o serie de activisti buni

Iliescu: PSD a pierdut o serie de activisti buni

la 5 May 2008 13:07
5 May 2008 13:07
<p>Ion Iliescu, presedintele de onoare al PSD, a declarat ca partidul a pierdut o serie de activisti buni, in conditiile in care PSD-ul a avut, de-a lungul vremii, "oameni care au lucrat cu sufletul", anunta Realitatea TV.<BR /></p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Ion Iliescu, presedintele de onoare al PSD, a declarat ca partidul a pierdut o serie de activisti buni, in conditiile in care PSD-ul a avut, de-a lungul vremii, "oameni care au lucrat cu sufletul", anunta Realitatea TV.<BR /></p>

Trimite articolul

X

“PSD a avut un activ numeros de oameni care au luptat cu sufletul si marile actiuni se fac cu sufletul. Am pierdut din pacate o serie de activisti buni si nu s-au format altii.

Sunt unii tineri care se birocratizeaza repede. Ei vor sa devina sefi imediat, or un militant se formeaza cand incepe de jos, in contactul direct cu oamenii”, a spus liderul PSD.

El a adaugat ca, in campania electorala pentru alegerile locale, cel mai important aspect este contactul direct cu alegatorii.

In ceea ce priveste candidatura lui Sorin Oprescu ca independent, Iliescu crede ca voturile s-ar putea imparti intre acesta si Cristian Diaconescu.

Intrebat daca ar fi fost mai bine ca Oprescu sa candideze din partea PSD, Iliescu a raspuns: “Sigur ca da, dar asta tine de conjunctura interna si de relatiile umane in acelasi timp”, sustinand ca a fost o greseala ca s-a ajuns ca el sa candideze ca independent.

“La Bucuresti, PSD nu a avut niciodata o situatie foarte buna, adica toti primarii de pana acum au fost de dreapta. Din pacate, din acest punct de vedere, PSD o sa se prezinte cu un anumit handicap.

Se pare ca si Cristian Diaconescu, care vine din afara vietii de partid de la Bucuresti, este un om constiincios si am inteles ca a intrat deja in dispozitie”, a mai declarat Iliescu.

El a apreciat ca au aparut deja, in campania electorala, “note de agresivitate”, care vor reduce nivelul confruntarilor.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Pericol public! Un șofer a fost filmat în timp ce circula pe contrasens pe Centura Oradea
    Incidentul s-a petrecut în crsul zilei de joi, 21 mai.

    România

    Minor de 14 ani, în moarte cerebrală după ce a căzut cu o trotinetă electrică care poate atinge și 80 km/h
    Un băiat de 14 ani din comuna Dumbrăvița, în apropiere de Timișoara, se află în comă la spital, după ce în cursul zilei de 15 mai a pierdut controlul asupra trotinetei electrice cu care circula.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe ediția 2026 a concursului internațional de atelaje de la Oșorhei. Trei zile de spectacol ecvestru
    Pășunea Berkes din Oșorhei se pregătește din nou pentru unul dintre cele mai importante spectacole ecvestre din România.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    Educație

    Telefoanele mobile ar putea fi interzise complet în școli. Elevii nu le-ar mai putea folosi nici în pauze
    Un proiect de lege depus la Camera Deputaților prevede interzicerea telefoanelor mobile pe întreaga perioadă a programului școlar, inclusiv în pauze sau în timpul activităților organizate în afara școlii. Dispozitivele ar urma să fie depozitate în spații speciale.

    BIHON Sport local

    Adrian Anca: „Rămân doar amintirile frumoase și efortul de a consolida un proiect aflat la început de drum în Liga 3”
    Revenit în fotbal după 14 ani, exact în locul de unde a luat o pauză, fostul fotbalist bihorean Adrian Anca a încheiat la finalul sezonului colaborarea cu CS Bihorul Beiuș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Peste 300 de copii au participat la activitățile organizate, în Piața Unirii din Oradea, de Ziua Poliției Locale
    Piața Unirii din Oradea s-a transformat într-un spațiu al jocului și al învățării, unde sute de copii au participat la activități dedicate siguranței rutiere și protejării mediului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X