Pe soseaua Kiseleff, intre Piata Presei Libere si Arcul de Triumf, pe segmentul central, traficul este interzis, urmand sa se desfasoare pe arterele laterale. Circulatia este inchisa si pe Soseaua Kiseleff, intre Arcul de Triumf si Piata Victoriei si, in continuare, pe Calea Victoriei, pana la Podul Natiunile Unite si pe Bulevardul Natiunile Unite.
Traficul mai este inchis in perimetrul Palatul Parlamentului, respectiv Strada Izvor, Calea 13 Septembrie intre Soseaua Panduri si Bulevardul Libertatii, Bulevardul Unirii intre Bulevardul I.C.Bratianu si Piata Constitutiei si pe Bulevardul Libertatii.
Culoarul unic va putea fi folosit, in perioada summit-ului NATO, si de ambulante, dar numai in cazuri de urgenta.
Traficul haotic continua in Capitala
Reactualizat la:
In prima zi a summit-ului se mentin restrictiile de circulatie, astfel ca traficul rutier din Capitala se desfasura cu dificultate inca de la primele ore ale diminetii in special in zonele din apropierea tronsonului unic, pe care se deplaseaza doar delegatiile oficiale participante la summitul NATO.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cu prilejul evenimentului cultural „Noaptea Muzeelor”, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor îi invită pe orădeni și pe turiști să descopere, în incinta Cetății Oradea, expoziția tematică „Repere din istoria pompierilor bihoreni”, găzduită de Muzeul Orașului Oradea, parte a ansamblului Muzeului Țării Crișurilor.
România
PSD, PNL, USR și UDMR au semnat un acord privind adoptarea noii legi a salarizării în sectorul public până la finalul actualei sesiuni parlamentare, în urma unui proces de mediere coordonat de Administrația Prezidențială.
FC Bihor
Sezonul s-a încheiat pentru FC Bihor Oradea cu o clasare pe onorabilă pe locul 4. După antrenamentul de miercuri, fotbaliștii au intrat într-o vacanță de aproximativ o lună. În această perioadă conducerea și staff-ul tehnic lucrează la creionarea lotului cu care va fi abordat sezonul viitor.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
De Ziua Eroilor, marcată odată cu sărbătoarea Înălțării Domnului, emoția și recunoștința au adus împreună comunitățile din Aleșd și Beiuș, unde au avut loc ceremonii de comemorare dedicate militarilor bihoreni căzuți la datorie în Afganistan.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un tânăr orădean de 20 de ani a fost condamnat de Tribunalul Bihor la 2 ani și 6 luni de închisoare, cu executare, pentru trafic de droguri, după ce în vara lui 2025 a fost prins în flagrant delict în timp ce ridica, din Salonta, un troller în care se aflau peste 3 kilograme de canabis și 10 grame de cocaină.
Economic
Statul pregătește reguli mai stricte pentru etichetarea și vânzarea cărnii de porc în marile magazine.
Citiți principiile noastre de moderare aici!