BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Propunerea de modificarea a Legii audiovizualului, adoptată de Comisia pentru cultură

Propunerea de modificarea a Legii audiovizualului, adoptată de Comisia pentru cultură

la 17 June 2009 11:53
17 June 2009 11:53
Propunerea legislativă de modificarea a Legii audiovizualului, iniţiată de deputatul Mircia Giurgiu, a fost adoptată, cu o singură abţinere, de Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă a Camerei Deputaţilor.
Scris de IM:CLON - Propunerea legislativă de modificarea a Legii audiovizualului, iniţiată de deputatul Mircia Giurgiu, a fost adoptată, cu o singură abţinere, de Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă a Camerei Deputaţilor.

Trimite articolul

X

În 23 iunie, aceasta va intra pe ordinea de zi a şedinţei de plen. Proiectul de lege vizează retrasmiterea meciurilor din Liga I Naţională de fotbal, în sensul vizionării lor de către toţi cetăţenii României. Textul adoptat este următorul: „În cazul cedării de către radiodifuzori, sub orice formă, a drepturilor sale de exclusivitate asupra transmisiunilor televizate ale meciurilor de fotbal din Liga I, obţinute în baza unei licitaţii, obligaţiile cuprinse în caietul de sarcini al acelei licitaţii cu privire la acoperirea naţională a transmisiunilor, se vor transmite către toţi cei care, indiferent sub formă, vor dobândi aceste drepturi”. În prezent, la nivel naţional doar 35 % din populaţia României poate viziona meciurile de fotbal, în timp ce în judeţul Cluj, procentul celor care nu pot să vadă partidele de fotbal la televizor este de 90%.

Meciurile Ligii I de fotbal vor fi recepţionate de toţi românii

A ajuns până la preşedintele Camerei Deputaţilor

Giurgiu susţine drepturile microbiştilor la CNA

După CNA, alt marş | Clujenii vor să vadă Liga I

Trimite articolul

X
Taguri:
fotbal ,
liga 1 ,
mircia giurgiu ,
transmisiuni televizate
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    VIDEO
    Suspendare record pentru fotbalistul lui FC Bihor Oradea eliminat la Voluntari
    Comisia de Disciplină din cadrul Federația Române de Fotbal a dat verdictul în cazul lui Răzvan Nicolae Gunie, jucătorul lui FC Bihor eliminat pe finalul meciului de la Voluntari după accidentarea suferită de Alexandru Gîț.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    ANPC și patronii bihoreni, față în față la Oradea: accent pe prevenție și dialog, nu doar pe sancțiuni
    Reprezentanții ANPC și ai ECC România s-au întâlnit, la Oradea, cu oamenii de afaceri bihoreni.

    BIHON Sport local

    Ediția a patra a evenimentului Budureasa Mountain Running se va desfășura sâmbătă și duminică
    Comuna Budureasa va găzdui la 9-10 mai cea de-a patra ediție a evenimentului Budureasa Mountain Running, care va include, spre deosebire de edițiile anterioare, Campionatul Național de alergare montană. Competițiile sunt organizate de Primăria și Consiliul Local Budureasa și ACS Bihorul Oradea, sub egida Federației Române de Atletism.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Bihon CSM Oradea

    Federația Română de Polo a comunicat programul finalei
    CSM Oradea și CSA Steaua București se vor întâlni în finala actualei ediții a Superligii Naționale de polo.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Știu că aveți misiuni mult mai grele”. Mesajul primit de pompierii bihoreni după ce au intervenit la salvarea unui câine căzut într-o groapă
    Miercuri, 6 mai, pompierii orădeni au acționat pentru salvarea unui cățel, în localitatea Nojorid, intervenția fiind urmată de un mesaj de recunoștință transmis de către apelantă salvatorilor.

    România

    După sprijinul acordat moțiunii împotriva lui Bolojan, Șoșoacă anunță procedura de destituire a lui Nicușor Dan
    Diana Șoșoacă, președintele partidului SOS România a anunțat în cursul zilei de joi, 7 mai că formațiunea începe demersul pentru destituirea președintelui României, Nicușor Dan. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X