BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Adrian Maxim: „Eu am stat in ploaie, iar el a fost fulgerat”

Adrian Maxim: „Eu am stat in ploaie, iar el a fost fulgerat”

De Teodor Biriș
la 2 April 2021 11:18 Reactualizat la: 2 April 2021 11:32

Adrian Maxim: „Eu am stat in ploaie, iar el a fost fulgerat”

FOTO: Captură Youtube
2 April 2021 11:18 Reactualizat la: 2 April 2021 11:32
Scris de Teodor Biriș

Trimite articolul

X

Gala „Colosseum Tournament XXIV” a oferit pasionaților sporturilor de contact 11 meciuri. Cel din urmă, main-eventul galei, a fost confruntarea dintre bihoreanul Adrian Maxim (32 de ani – 1,68 m) și Cristian Spetcu (31 de ani – 1,69 m), pentru supremația națională la categoria 65 kg.
După un duel spectaculos pe durata a trei reprize, arbitrii l-au preferat câștigător pe Cristian Spetcu, asistat din colțul ringului de Ciprian Sora.

„Dacă aș fi întrebat cum a fost această luptă? Eu cred că el a luat bătaie, iar eu am pierdut. „Specialiști” ar spune: el a dat mai multe lovituri, deși majoritatea în gardă. Eu am dat mai puține lovituri, în forță, cu un damage mai evident. Concluzia: eu am stat in ploaie, iar el a fost fulgerat. Întrebarea ar fi: cine a câștigat sau cine e mai câștigat ? Important e ca nu m-am accidentat, sper că nici el… Și cel mai important, că în ciuda multor piedici din partea unor “oameni de bine” evenimentul a putut avea loc”, a postat Maxim pe pagina lui de facebook.

[eadvert]

Luptătorul consideră că ar fi putut câștiga confruntarea doar dacă l-ar fi făcut KO pe bucureștean.

„Experiența lui a mascat destul de bine daunele produse, reușind să fure ochii oricărui amator. Nu contest nici decizia arbitrilor, asta presupuneam de la început. Eram conștient că dacă meciul se va termina la puncte, el având un bagaj mai mare de lovituri, cadență, viteză..fură ochii arbitrilor… iar șansa mea era să-l fac KO. Am așteptat prea mult, în defavoarea mea.. și knock-out-ul nu a mai venit…N-am decât să-l felicit pentru determinarea lui”.

Trimite articolul

X
Taguri:
adrian maxim ,
Colosseum Tournament ,
cristian spetcu
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ploi torențiale și vijelii după valul de caniculă. Cum va evolua vremea în următoarele săptămâni
    Administrația Națională de Meteorologie a actualizat, marți, prognoza pentru perioada 4-31 august 2026. Potrivit meteorologilor, vremea va continua să se încălzească în cea mai mare parte a țării, iar punctul culminant al episodului de caniculă este așteptat miercuri și joi, când în vestul României temperaturile vor depăși 40 de grade Celsius.

    Economic

    Schimbare majoră la ANAF: TVA va fi stabilită din oficiu pe baza facturilor electronice
    Firmele care întârzie depunerea decontului de TVA ar putea fi supuse unei noi proceduri de stabilire din oficiu a obligațiilor fiscale.

    Economic

    Un nou val de scumpiri la cafea. Stocurile de Arabica se apropie de minime istorice
    O combinaţie de stocuri reduse, întârzieri în livrări şi probleme logistice pune presiune pe piaţa cafelei, rezervele de Arabica se apropie de minime nemaiîntâlnite din anii '90, iar riscul ca depozitele să rămână fără marfă alimentează creşterile de preţ, relevă o analiză a XTB România, dată marţi publicităţii.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    România

    Puține zile libere până la finalul anului. Calendarul din 2026 le strică planurile angajaților
    Luna august aduce, în fiecare an, una dintre cele mai așteptate zile libere legale, însă în 2026 aceasta nu le oferă angajaților motiv de bucurie. 1

    Bihon Decese

    Deces 05.08.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 5 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 5 august.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X