„Participarea la un astfel de turneu, în compania unor echipe puternice, este deosebit de benefica pentru tinerii nostri jucatori. Chiar daca pierdem, acest lucru nu este important, pentru ca urmarim în primul rând cresterea experientei lotului nostru”, ne-a declarat antrenorul Cornel Gordan. Turneul de la Szolnok va constitui o ultima repetitie pentru CSM Oradea înaintea startului noii editii a Superligii, programat la data de 15 octombrie.
Gavril Nutiu
Citiți principiile noastre de moderare aici!