BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Juniorii Luceafărului au pierdut la scor

Juniorii Luceafărului au pierdut la scor

la 17 August 2022 21:56

Juniorii Luceafărului au pierdut la scor

17 August 2022 21:56

Trimite articolul

X

Cu un lot alcătuit din juniori a căror medie de vârstă a fost în jurul a 17 ani, Luceafărul Oradea nu a putut emite pretenții în fața Crișului Chișineu Criș, formație clasată pe locul 4 în play-off-ul Seriei 8 din Liga 3 în sezonul trecut.
Pe fondul dominării și a ocaziilor ratate de arădeni, bihorenii au reușit să deschidă scorul în minutul 23 când Covaci (17 ani) a profitat de o greșeală a lui Siminic, a preluat balonul și a marcat din unghi în poarta goală (1-0).
Bucuria gazdelor a fost de scurtă durată pentru că Grigore a egalat cu un șut de la 16 metri trimis sub transversală (1-1).
Până la pauză, Moise și Burlă au dus scorul la un avantaj liniștitor (1-3). Burlă și-a continuat recitalul și după pauză când a mai punctat de două ori în minutele 47 și 55 (1-5).
„Luceferii” au mai înscris o dată la o fază frumoasă de contraatac, la care David Maghiar (15 ani) a pătruns în dribling în jumătate adversă, a pasat pe culoar pentru Denis Buna (17 ani), care l-a executat pe Malița cu un șut plasat (2-5). În ultimele 20 de minute, arădenii au mai punctat de patru ori prin Haloș, C. Barbu și Iuga, care au profitat din plin de naivitatea juniorilor bihoreni (2-9).
Pentru juniorii Luceafărului Oradea urmează un sezon în Liga 4 Bihor și în campionatele naționale de juniori A și B.

[eadvert]

CASETA TEHNICĂ
Luceafărul Oradea – Crișul Chișineu Criș 2-9 (1-3)
Au marcat: Luca Covaci 23, Denis Buna 66 / Cătălin Grigore 24, Andrei Moise 29, Bogdan Burlă 40, 47, 55, Andrei Haloș 70, Cătălin Barbu 85, 87, Angelo Iuga 88
Luceafărul: D. Negrea – Irimie (54 R. Sălăjan), D. Constandache, L. Morar, B. Chiș, P. Marușca, Ed. Tamaș (54 D. Maghiar), Răzvan Tirla (46 D. Petrina), Raul Tirla (46 D. Buna), L. Covaci, Al. Horia (46 A. Cuciula). Antrenori: Alin Popa și Călin Capota
Crișul: A. Malița – A. Haloș, R. Hreniuc (69 A. Pașca), S. Bortiș, G. Siminic – Al. Pavel (58 Al. Nistor), A. Iuga – C. Grigore (58 A. Ciornei), B. Burlă (58 Fl. Toboșaru), A. Moise (69 Al. Gavrilaș) – C. Barbu. Antrenori: Dan Stupar și Remus Lung
Arbitri: Răzvan Necrici (Chechiş – Maramureş) – Răzvan Soponar (Baia Mare), Cristian Mureșan (Cavnic – Maramureş)
Observator FRF: Ioan Papp (Carei).

Trimite articolul

X
Taguri:
Crişul Chişineu Criş ,
luceafarul oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Înotătorul orădean Tasyürek Denis a traversat înot strâmtoarea Bosfor. La cursă a participat și premierul Moldovei
    Sportivul Tasyürek Denis, legitimat la CS Crișul Oradea, s-a aflat printre cei circa 2.500 de concurenți care au luat parte duminică, 23 august, la cea de-a 38-a ediție a unui eveniment nautic de tradiție, traversarea înot a strâmtorii Bosfor (Turcia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Firme de transport din România, paravan pentru traficarea de cocaină și canabis ascunse în camioane. Au fost percheziții și în Oradea
    O operațiune de amploare a DIICOT – Structura Centrală, împreună cu polițiștii de la Serviciul Antidrog - Direcției de Combatere a Criminalității Organizate a dus la destructurarea unei rețele de transport a drogurilor din Spania către mai multe state europene.

    BIHON Sport local

    În vârstă de doar 9 ani, tenismenul orădean Christian Boros a cucerit primul său titlu de campion național
    Christian Boros, sportiv legitimat la secția de tenis a CSM Oradea, traversează un an de excepție.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    Bihon Decese

    Deces 24.08.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce nu vede pacientul din spatele ușilor UPU. Cum se luptă medicii de la Urgențe cu secundele
    Când un pacient ajunge la Unitatea de Primire a Urgențelor, el vede, de cele mai multe ori, doar sala de așteptare și timpul care pare să treacă prea încet. Dincolo de ușile secției însă, fiecare minut înseamnă decizii rapide, echipe care se reorganizează în câteva secunde și o luptă continuă pentru salvarea vieților. Medicul urgentist Natalia Hrihorișan explică motivul pentru care, uneori, cel care a venit primul nu este și primul care intră la consultație și cum arată, în realitate, o gardă la UPU-SMURD Bihor. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările la noul stadion din Oradea vor începe cu bani de la bugetul local. Când se dă start construcției stadionului
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în ședința extraordinară de luni, 24 august, actul adițional la convenția de cofinanțare încheiată cu CNI pentru construirea noului complex sportiv de pe strada Făgărașului nr. 2.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X