Performerul delegaţiei CS Crişul Oradea (antrenor Illes Zsolt), prezent cu şase sportivi, a fost Denis Tivadar, care a ocupat locul trei în proba de 50 de metri bras. De asemenea, Denis s-a clasat pe locul 4 în proba de 50 de metri spate. „La această probă s-au înregistrat cel mai mare număr de participanţi, fiind 18 serii a câte opt sportivi. M-a surprins numărul mare de participanţi la acest Campionat Naţional. Noi am avut evoluţii apreciate, având în vedere că secţia funcţionează doar de un an”, a declarat directorul Ionel Bungău.
Medalie de bronz pentru Denis Tivadar
La Arad s-a desfăşurat în weekendul trecut Campionatul Naţional de înot pentru copii sub 10 ani.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Bihon CSM Oradea
Oradea Arena a găzduit joi seară meciul dintre reprezentativele de baschet masculin ale României și Greciei, contând pentru etapa a 5-a (penultima) din Grupa B a calificărilor pentru FIBA Basketball World Cup 2027.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată (DIICOT) a reacționat, joi seara, la declarațiile cu caracter politic care au fost făcute în ultimele zile cu referire la ancheta privind azilele aflate în grija asociației familiei Pașca.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La mai bine de 5 ore de la începerea audierilor, Viorel Pașca a ieșit din sala de judecată pe holurile Tribunalului București, însoțit de unul dintre fiii săi, dar nu a făcut declarații, motivând că nu are voie, instanța aflându-se în pronunțare.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Astfel, finanțarea este asigurată prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).
BIHON Sport local
Cele mai bune 32 de echipe din România sunt prezente în aceste zile la Târgu Jiu, unde în perioada 1-4 iulie se desfășoară Campionatul Național de minifotbal, ediția 2026.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Înainte cu o zi de deschiderea oficială a ediției 2026 a Festivalului Medieval Oradea a fost organizată o conferință de presă, la care au fost invitați să fie prezenți participanți din Marea Britanie, USA, Australia și China. Cetatea Oradea devine, în perioada 3-5 iulie, locul de desfășurare a peste 130 de manifestări dedicat cavalerilor, turnirurilor, bătăliilor și muzicii medievale și experiențelor autentice pentru întreaga familie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!