Din pacate, desi formatia oradeana a facut deplasarea la Resita, partida nu s-a disputat, dintr-un motiv cel putin ciudat. „Administratorii stadionului nu ne-au lasat pur si simplu sa intram pe teren, pentru ca acesta sa nu se degradeze.În aceste conditii, desi ambele echipe erau pregatite sa joace, fiind prezenti la meci arbitrii, medicul si Salvarea, partida nu s-a disputat”, ne-a declarat Gheorghe Pop, secretarul CS Motorul.
În mod normal, CS Motorul ar trebui sa câstige cu 3-0 la masa verde.
Nutiu Gavril
Citiți principiile noastre de moderare aici!