În Liga 2 un arbitru de centru va fi recompensat cu 2.500 de lei (față de 2.200 lei), asistenții vor primi fiecare 2.000 de lei (față de 1.800 lei), al patrulea oficial (arbitrul de rezervă) – 800 de lei (față de 700 lei), iar delegatul de joc și observatorul de arbitri vor încasa fiecare câte 1.600 lei (față de 1.500 lei). În total la Liga 2 baremul de arbitraj și observare se ridică la suma de 8.500 lei.
În Liga 2, județul Bihor este reprezentat de FC Bihor Oradea.
La Liga 3 centralul va primi 1.400 lei pentru un meci, față de 1.100 lei cât a fost până acum. Asistenții vor fi remunerați cu 1.100 lei față de 900 lei, arbitrul de rezervă 500 lei (față de 400 lei), iar observatorii vor încasa câte 850 lei fiecare, cu 100 de lei mai mult ca în sezonul trecut. În total, cluburile de Liga 3 vor cheltui 4.700 de lei.
În Liga 3, activează Crișul Sântandrei, Lotus Băile Felix și CS Bihorul Beiuș, iar în urma barajului din acest an are șanse mari și ACS Transilvania Sport Academy, având în vedere victoria concludentă obținută în manșa tur în deplasare (3-0).
Citiți principiile noastre de moderare aici!