BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Agenția franceză a medicamentului confirmă riscul de tromboză rară după vaccinarea cu AstraZeneca

Agenția franceză a medicamentului confirmă riscul de tromboză rară după vaccinarea cu AstraZeneca

la 27 March 2021 12:47
3 Comentarii

Agenția franceză a medicamentului confirmă riscul de tromboză rară după vaccinarea cu AstraZeneca

27 March 2021 12:47
Agenția franceză a medicamentului spune însă că beneficiile vaccinării depășesc riscurile de tromboză, informează Mediafax. Se recomandă administrarea serului la cei de peste 55 de ani.
Agenția franceză a medicamentului spune însă că beneficiile vaccinării depășesc riscurile de tromboză, informează Mediafax. Se recomandă administrarea serului la cei de peste 55 de ani.

Trimite articolul

X

Cele mai mai multe cazuri de tromboză s-au înregistrat la persoane cu vârste mai mici de 55 de ani. Agenția franceză a medicamentului (ANSM) confirmă riscul de tromboză rară după vaccinarea cu AstraZeneca. Spune însă că beneficiile vaccinării depășesc riscurile de tromboză și recomandă administrarea serului la cei de peste 55 de ani. Cele mai mai multe cazuri de tromboză s-au înregistrat la persoane cu vârste mai mici de 55 de ani. La jumătatea lunii martie, ANSM recomanda o continuare a vaccinării împotriva COVID-19 cu vaccinul AstraZeneca-Oxford, după ce numeroase state europene au suspendat vaccinarea cu acest ser.

„ANSM împărtășește recomandarea (Agenției Europene a Medicamentului) EMA de continuare a vaccinării cu vaccinul AstraZeneca. Noi date ar putea să determine ANSM să revizuiască această poziție. Mai multe țări europene au suspendat în baza principiului precauției și în mod temporar vaccinarea cu AstraZeneca, în urma mai multor cazuri grave de tulburare a coagulării, precum evenimente tromboembolice”, anunța Agenția Națională franceză de Siguranța Medicamentului.

Sursa: Mediafax

[eadvert]

Trimite articolul

X
Taguri:
agentia franceza a medicamentului ,
risc tromboze ,
vaccinare astrazeneca
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. NuDaNuDa says:
    March 27, 2021 at 4:23 pm

    Nici a legatura spune aista Valeriu Gheorghita – cel mai mare doctor din istoria Romaniei.

    Reply
  2. thank you Big Pharma says:
    March 27, 2021 at 7:56 pm

    Măcar cineva oficial a afirmat, dar interesele economice sunt mai mari decât viața umană.

    Reply
  3. Zsolt says:
    March 29, 2021 at 2:43 pm

    cateva linkuri:
    https://www.businessinsider.com/astrazeneca-covid-vaccine-countries-suspend-denmark-thailand-batch-blood-clots-2021-3
    https://www.lindependant.fr/2021/03/15/covid-19-emmanuel-macron-suspend-la-vaccination-avec-astrazeneca-en-france-9429292.php

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dosarul reciclărilor fictive de ambalaje din sticlă, cu un prejudiciu de 8,3 milioane de lei, finalizat de Parchetul Bihor
    Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor a anunțat finalizarea anchetei și trimiterea în judecată a doi bărbați și a unei firme din Oradea, acuzați de implicare într-un dosar referitor la gestionarea deșeurilor de ambalaje din sticlă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    S-a turnat stratul final de asfalt pe pasajul de la Metro. Când urmează să fie deschis traficul
    Vineri, 24 aprilie, a început așternerea ultimului strat de asfalt, cel de uzură, la pasajul suprateran de pe Centura Oradea, la intersecția cu Centura Oșorhei, pe DN 1, în apropierea magazinului Metro.

    Economic

    Oradea Job Expo a umplut sala de CV-uri: sute de candidați, numeroși angajatori și oportunități reale de angajare
    Evenimentul s-a reconfirmat ca un punct de referință important de conectare între angajatori și candidați, evidențiind dinamica în creștere a pieței muncii din regiune.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Cultură

    La doar 12 ani, visul lui Stasy este să ajungă pe cele mai mari scene ale lumii
    Anastasia „Stasy” Barla este medaliată la show dance, iar de două luni a început să practice şi voltijă.

    România

    Bolojan, despre viitoarea lege a salarizării: „Unele câștiguri vor crește progresiv, pentru echitate. Nu vor scădea veniturile”
    Premierul Ilie Bolojan a declarat vineri că viitoarea lege a salarizării unitare nu va determina scăderi ale veniturilor, dar că unele câștiguri vor crește progresiv, pentru a se asigura echitatea necesară.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 27.04.2026 - 07.05.2026 - PL Alesd + PL Oradea + PL Rural + PL Salonta + PL Sacueni
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X