BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Doi polițiști au salvat un tânăr care încerca să se sinucidă în scara blocului

Doi polițiști au salvat un tânăr care încerca să se sinucidă în scara blocului

De Bihon.ro
la 11 May 2023 22:24 Reactualizat la: 12 May 2023 07:50
11 May 2023 22:24 Reactualizat la: 12 May 2023 07:50
Bărbatul a fost găsit spânzurat de balustradă. „Gesturile necugetate nu reprezintă rezolvarea problemelor cotidiene, în realitate acestea reprezintă factori care generează adevărate traume în rândul familiilor”, transmite sindicatul Europol.
Scris de Bihon.ro - Bărbatul a fost găsit spânzurat de balustradă. „Gesturile necugetate nu reprezintă rezolvarea problemelor cotidiene, în realitate acestea reprezintă factori care generează adevărate traume în rândul familiilor”, transmite sindicatul Europol.

Trimite articolul

X

 

[eadvert]

SURSA: EUROPOL

Joi, în jurul orei 13:30, la Dispeceratul Secției 7 Poliție din București a intrat apelul 112 care anunța că un tânăr s-a spânzurat în scara blocului.

„La fața locului a fost direcționat de urgență un echipaj în componența căruia se aflau colegii noștri, Diaconu Mihai și Dumitru Mihai din cadrul Biroului de Ordine Publică, aceștia sosind la fața locului în mai puțin de 2 minute. Ajunși în scara blocului în cauză, polițiștii au observat un tânăr în stare de inconștiență ce se afla strangulat cu o curea în jurul gâtului, atârnând între etajul 2 și 3 al scării de bloc”, informează sindicatul polițiștilor.

Cei doi s-au mobilizat exemplar, au ridicat trupul bărbatului pentru a diminua presiunea din jurul gâtului, apoi au tăiat cureaua legată de balustradă scării de la etajul superior.

SURSA: EUROPOL

„După eliberarea tânărului, cei 2 polițiști l-au purtat pe brațe, așezându-l apoi la sol într-o poziție de siguranță ocazie cu care i-au verificat semnele vitale, procedând la efectuarea manevrelor de prim-ajutor până când acesta și-a recăpătat conștiența.

În așteptarea ambulanței, colegii noștri au procedat la consilierea tânărului aflând de la acesta că a recurs la gestul necugetat din cauza divergențelor avute cu fosta sa parteneră de viață.

Bărbatul a fost transportat ulterior cu un echipaj medical la o unitate spitalicească de pe raza municipiului București pentru a-i fi acordate îngrijiri de specialitate, la acest moment aflându-se în afara oricărui pericol”, mai informează Europol, transmițând felicitări pentru „reacția promptă și profesionalismul de care au dat dovadă devenind îngerii păzitori ai tânărului care, într-un moment de rătăcire a încercat să-și pună capăt zilelor”.

„Gesturile necugetate nu reprezintă rezolvarea problemelor cotidiene, în realitate acestea reprezintă factori care generează adevărate traume în rândul familiilor”, transmit polițiștii.

Trimite articolul

X
Taguri:
bucuresti ,
europol ,
spanzurat
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Omul de afaceri Florin Panea rămâne sub control judiciar. Tribunalul Bihor i-a respins plângerea
    Tribunalul Bihor a respins, miercuri, ca nefondată, plângerea pe care fondatorul brandului Leonardo, Florin Panea (56 de ani), a formulat-o împotriva măsurii controlului judiciar, instituită față de el pentru 60 de zile într-un dosar de bancrută frauduloasă cu un prejudiciu de peste 21 de milioane de lei, instrumentat de Parchetul Bihor.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 27.06.2026 - 03.07.2026 - PL Salonta + PL Sacueni + PL Beius + PL Alesd + PL Marghita

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Orădenii vor putea folosi gratuit patru adăposturi inteligente pentru biciclete. Vezi unde vor fi amplasate
    Primăria Municipiului Oradea continuă investițiile în infrastructura dedicată mobilității urbane durabile și pune la dispoziția cetățenilor patru adăposturi inteligente pentru biciclete, amplasate în zone cu trafic intens și interes ridicat pentru deplasările cu bicicleta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Waves Festival 2026 aduce peste 70 de artiști la Băile 1 Mai și curse OTL non-stop pentru participanți timp de trei zile
    Waves Festival revine la Băile 1 Mai în perioada 3-5 iulie 2026, cu cea de-a cincea ediție. Evenimentul se va desfășura zilnic între orele 17:00 și 05:00 și va reuni peste 70 de artiști, pe patru scene muzicale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Colegiul Național „Onisifor Ghibu” va primi peste 26.000 de lei. Vezi pentru ce
    3 școli din România vor primi câte 5.000 de euro pentru implementarea unor soluții inovative dedicate siguranței elevilor. Printre ele se află și Colegiul Național „Onisifor Ghibu” din Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X