BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Record absolut în Terapie Intensivă: peste 1.300 de cazuri

Record absolut în Terapie Intensivă: peste 1.300 de cazuri

la 20 March 2021 13:38 Reactualizat la: 20 March 2021 14:02

Record absolut în Terapie Intensivă: peste 1.300 de cazuri

20 March 2021 13:38 Reactualizat la: 20 March 2021 14:02
A fost înregistrat un record absolut în secțiile de Terapie Intensivă, unde, sâmbătă, sunt internați 1.324 de pacienți în stare gravă cu COVID-19, cel mai mare număr de la declararea pandemiei. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 6.096 de cazuri noi, iar 112 au murit.
A fost înregistrat un record absolut în secțiile de Terapie Intensivă, unde, sâmbătă, sunt internați 1.324 de pacienți în stare gravă cu COVID-19, cel mai mare număr de la declararea pandemiei. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 6.096 de cazuri noi, iar 112 au murit.

Trimite articolul

X

În România sunt, sâmbătă, 1.408 paturi de Terapie Intensivă, a declarat șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), Raed Arafat.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 6.096 cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2.

[eadvert]

Până sâmbătă, 22.132 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

De vineri, de la ora 10.00, până sâmbătă, la ora 10.00, au fost raportate 112 decese, dintre care 53 la bărbați și 59 la femei. Toți erau pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele din Alba, Arad, Bacău, Bihor, Bistrița-Năsăud, Botoșani, Brăila, Brașov, Buzău, Caraș-Severin, Călărași, Dâmbovița, Galați, Gorj, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Olt, Prahova, Sălaj, Satu Mare, Sibiu, Timiș, Vaslui și București.

Dintre acestea, două decese au fost înregistrate la categoria de vârstă 30-39 ani, două decese la categoria de vârstă 40-49 ani, 10 decese la categoria de vârstă 50-59 ani, 29 decese la categoria de vârstă 60-69 ani, 42 decese la categoria de vârstă 70-79 ani și 27 decese la categoria de peste 80 de ani.

108 dintre decesele înregistrate sunt ale unor pacienți care au prezentat comorbidități, trei pacienți decedați nu au prezentat comorbidități, iar pentru un pacient decedat nu au fost raportate comorbidități până în prezent.

În spitalele din țară sunt internați cu COVID-19 un număr de 11.618 de români, dintre care 1.324 sunt internați la ATI.

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 6.471.807 teste RT-PCR și 496.066 de teste rapide antigenice. În ultimele 24 de ore au fost efectuate 26.038 de teste RT-PCR (14.866 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 11.172 la cerere) și 11.494 de teste rapide antigenice.

Continuă să crească incindența în Oradea și județul Bihor: 167 de cazuri noi și 4 decese

 

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii” s-au revanșat pe terenul lui Dinamo. CSM CSU Raiffeisen conduce cu 2-1 în semifinala Ligii Naționale
    Echipa orădeană a câștigat cu scorul de 76-72 meciul 3 al seriei cu Dinamo București, contând pentru semifinalele turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    Bihon CSM Oradea

    CSM Oradea a restabilit egalitatea în seria cu Steaua. Finala Superligii de polo se mută la București
    Campioana României la polo a câștigat cu scorul de 11-10 meciul 2 al finalei cu CSA Steaua București, după o dispută palpitantă. 

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CSM Oradea s-a clasat locul 4 la turneul final al Campionatului Național de baschet masculin U16 ani
    Desfășurat de miercuri până duminică la Arena „Antonio Alexe”, turneul final al Campionatului Național de baschet masculin U16 ani a oferit meciuri spectaculoase și intens disputate.

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Handbaliștii orădeni și-au luat la revedere de la suporteri printr-o victorie, în meciul cu CSO Teutonii Ghimbav
    Urmează partida cu Steaua, decisivă pentru calificarea la barajul de promovare în Liga Zimbrilor.

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: În etapa a 12-a s-au marcat 40 de goluri în play-off și play-out
    Etapa a 12-a a avut meciuri desfășurate în patru zile. A început marți 5 mai și s-a încheiat duminică 17 mai. Rezultate, marcatori și clasamente.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de iubitori ai vinului și muzicii live, pe malul Crișului la VinLaMal
    Unul dintre cele mai apreciate evenimente din cadrul Festum Varadinum, VinLaMal, a debutat vineri, 15 mai, pe malul Crișului, adunând din nou iubitorii de vinuri, muzică live și atmosferă relaxată.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X