BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Schimbare bruscă de vreme în Bihor: Ploi abundente, ninsoare și rafale de 90km/h

Schimbare bruscă de vreme în Bihor: Ploi abundente, ninsoare și rafale de 90km/h

De Tudor Bușu
la 21 November 2025 13:30

Schimbare bruscă de vreme în Bihor: Ploi abundente, ninsoare și rafale de 90km/h

Foto: g4media.ro
21 November 2025 13:30
Administrația Națională de Meteorologie anunță o schimbare semnificativă a vremii în aproape toată țara. Informarea este valabila în intervalul 21 noiembrie, ora 10:00 și 23 noiembrie, ora 14:00
Scris de Tudor Bușu - Administrația Națională de Meteorologie anunță o schimbare semnificativă a vremii în aproape toată țara. Informarea este valabila în intervalul 21 noiembrie, ora 10:00 și 23 noiembrie, ora 14:00

Trimite articolul

X

Potrivit meteorologilor, vor fi precipitații importante cantitativ, predominant sub formă de ploaie, însă în unele regiuni vor apărea lapovița, ninsoarea și poleiul, iar la altitudini mari se va depune strat consistent de zăpadă. În cea mai mare parte a țării se vor acumula 10–15 l/mp, iar în nordul Olteniei, nord-vestul Munteniei și vestul Carpaților Meridionali cantitățile vor ajunge la 20–30 l/mp, izolat chiar peste 60 l/mp, au transmis alesdonline.

Începând de sâmbătă seara (22 noiembrie), în Câmpia de Vest, nordul Moldovei și estul Transilvaniei, ploile vor fi treptat înlocuite de lapoviță și ninsoare, iar pe alocuri se poate forma polei. Tot în noaptea de sâmbătă spre duminică, în zonele montane vor predomina ninsorile, iar pe creste se va depune un nou strat de zăpadă.

Vineri și sâmbătă, vântul va sufla mai tare în regiunile sud-estice, unde rafalele vor atinge 45–50 km/h. Pe înălțimile Carpaților Meridionali, vineri sunt prognozate intensificări puternice ale vântului, cu viteze de 70–90 km/h.

Sâmbătă, valorile termice vor înregistra o scădere accentuată în vestul, nordul și nord-estul țării, iar începând de duminică răcirea se va extinde treptat și în celelalte regiuni.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
ninsoare ,
ploaie ,
vant puternic ,
vreme
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Șoferii de TIR scapă de încărcare și descărcare? O lege nouă schimbă regulile în transporturi
    Un proiect legislativ aflat în faza finală de adoptare ar putea schimba semnificativ modul în care sunt definite atribuțiile șoferilor din transportul rutier de marfă.

    Economic

    Bihorul, în topul județelor cu firme suspendate: creștere de peste 15% în primele luni din 2026
    În primele trei luni ale anului 2026, mediul de afaceri din România a intrat într-o fază de recul vizibil, cel puțin din perspectiva suspendărilor de activitate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhărie comisă de falși polițiști într-un apartament din Oradea, în urma unui furt înscenat
    Patru orădeni au pus la punct un scenariu demn de filmele de acțiune, în care ei înșiși au jucat rolurile unei victime, ale unor polițiști și al unui mediator, cu scopul de a-l determina pe un bărbat să le dea toți banii pe care îi avea în contul bancar.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Bihon Decese

    Decese 11.05.2026

    Educație

    Profesorii anunță grevă generală, chiar dacă a căzut Guvernul. Când ar putea începe protestul
    Sindicatele din învățământ pregătesc declanșarea grevei generale, în contextul tensiunilor acumulate după modificările legislative și salariale. Protestul ar urma să aibă loc indiferent de situația politică, după demiterea Guvernului Bolojan.

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii”, mai buni decât „câinii roșii”. CSM CSU Raiffeisen a câștigat primul meci al semifinalei cu Dinamo
    La Oradea Arena s-a desfășurat duminică seară prima partidă a seriei dintre CSM CSU Raiffeisen și Dinamo București, contând pentru semifinalele turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X