BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
V. Voiculescu, despre cazul Bodog: Zeci de mii de astfel de „locuri pentru cineva” există încă

V. Voiculescu, despre cazul Bodog: Zeci de mii de astfel de „locuri pentru cineva” există încă

la 30 August 2021 16:59
5 Comentarii

V. Voiculescu, despre cazul Bodog: Zeci de mii de astfel de „locuri pentru cineva” există încă

Vlad Voiculescu și Florin Bodog | FOTO: Wikipedia
30 August 2021 16:59
Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, acuză că zecii de mii de „locuri de muncă pentru cineva” există în continuare în instituțiile statului, ca reacție la trimitereea în judecată a fostului ministru Florian Bodog. El spune că PNL a dus mai departe moștenirea vechii politici.
Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, acuză că zecii de mii de „locuri de muncă pentru cineva” există în continuare în instituțiile statului, ca reacție la trimitereea în judecată a fostului ministru Florian Bodog. El spune că PNL a dus mai departe moștenirea vechii politici.

Trimite articolul

X

Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, scrie, luni, pe Facebook, că cineva care lucreză la o companie privată i-a povestit cum o fată a venit la interviu și a spus că dorește să se angajeze doar cu jumătate de normă pentru că „mi-a găsit tata un loc la stat și nu l-aș lăsa până nu văd dacă îmi place la dumneavoastră”.

[eadvert]

Florian Bodog, trimis în judecată de DNA. Ciolacu: „Justiția să-și facă datoria”

„A adăugat că nu trebuie să se ducă la serviciul de la stat”, menționează Voiculescu despre cazul semnalat.

Acesta atrage atenția că luni, fostul ministru al Sănătății. Florian Bodog tocmai a fost pus sub acuzare de DNA pentru o faptă de acum 4 ani „care seamănă foarte tare cu asta. A găsit și dânsul un loc de stat la stat pentru cineva”.

Vlad Voiculescu bănuiește că „măcar mii dacă nu zeci de mii de astfel de există în continuare în instituțiile statului. La fiecare nivel”.

Voiculescu mai spune că în timp ce scria postarea „PSD tocmai anunță că e pregătit să preia guvernarea”, după 8 luni de guvernare în care „PNL a dus mai departe moștenirea vechii politici, blocând orice reformă reală”. Procurorii DNA au dispus trimiterea în judecată a fostului ministru al Sănătății Florian Bodog, care ar fi acoperit o consilieră absentă să-și ia salariul.

Sursa: Mediafax

Trimite articolul

X
Taguri:
angajari fictive ,
cazul bodog ,
florin bodog ,
posturi ,
Vlad Voiculescu
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. ierdnA says:
    August 30, 2021 at 9:26 pm

    Voiculescu ii ala cu diploma falsa ca si Bodog? Intreb…ca nu mai stiu exact…

    Reply
  2. pnlussrscaderedramaticainsondaje says:
    August 30, 2021 at 9:28 pm

    j3gul asta si toti cei de la usr pnl si-au angajat cateva mii de dr3nte incapabile! cine m sa i j3gul asta?

    Reply
  3. Daciana says:
    August 31, 2021 at 8:23 am

    Voiculescu asta este penubil cand a fost ministru nu a facut nimic decat voia sa fie gicacontra la toate, asa ca mai taci naibii, cat despre politrucii parveniti care au acces la putere toti isi angajeaza sotiile, amantele, plozii, nepotii in locuri caldute la stat ca doar pentru ei desi posturile erau blocate pentru interesele lor meschine se deblocau imediat, iar practica asta functioneaza mai departe, pentru ca 99% dintre politruci fac politica pentru parvenitism si interese personale si de grup restul este gargara.

    Reply
  4. deal says:
    August 31, 2021 at 10:22 am

    Pai Vladut e cel mai bun exemplu.Un incompetent caruia taica-su i-a gasit un loc de munca la stat chiar unul baban.

    Reply
  5. Lucilian Olteanu says:
    August 31, 2021 at 2:19 pm

    Consiliera lui BODOG II FACEA SI ” ALTELE ” TOVARASULUI MINISTRU dar fara stirea nevestei ! Asa vorbeste targul . . . . !

    Reply
  6. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Amendă penală de 5.200 de lei pentru un profesor din Sântandrei, acuzat că a lovit peste cap un elev
    Sorin Ban, profesor și fost director al Școlii Gimnaziale nr. 1 din Sântandrei, a fost obligat, luni, de Judecătoria Oradea să achite o amendă penală de 5.200 de lei, drept pedeapsă pentru purtare abuzivă, după ce a lovit un elev de 12 ani.

    Cultură

    VIDEO
    „Deşteptarea”, spectacolul live-cinema despre adolescenţi şi deepfake, cucereşte publicul TIFF de la Cluj, apoi Baia Mare
    Spectacolul Teatrului Regina Maria este o experiență teatrală care continuă și după aplauze, prin dialogul deschis cu publicul și invitații speciali.

    Bihon CSM Oradea

    Filip Gardasevic a scris istorie la CSM Oradea, după trei sezoane în care a fost golgheterul echipei
    Internaționalul muntenegrean Filip Gardasevic a fost unul dintre jucătorii determinanți pentru CSM Oradea în cele trei sezoane petrecute la formația noastră. Sosit la CSM în vara anului 2023, a devenit imediat cel mai bun marcator al echipei.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    Cultură

    Muzică italiană la Tipografia de idei: Notti Magiche cu trupa lui Carmine Del Duca, The Rol'It
    Seara din parcul Muzeului Ţării Crişurilor va cuprinde şi Retro Disco Party cu DJ Varga István.

    Bihon CSM Oradea

    Portarul Lazar Dobozanov și-a prelungit contractul cu CSM Oradea până la finele sezonului 2026-2027
    Internaționalul sârb a sosit la CSM Oradea în vara anului 2024 și a devenit titularul postului de portar, pe care-l împarte împreună cu Raul Gavriș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Containere anticaniculă în Piața Cetate, Piața Unirii, Piața Decebal și Piața Rogerius
    Având în vedere avertizările de caniculă și disconfort termic, Direcția de Asistență Socială Oradea (DASO) împreună cu Primăria Oradea, au pus în funcțiune cele patru containere anticaniculă încă din weekend.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X