BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
13 migranți descoperiți ascunși în vagonul unui tren de marfă, în Bihor

13 migranți descoperiți ascunși în vagonul unui tren de marfă, în Bihor

De Maria Oprea
la 5 April 2024 11:05 Reactualizat la: 5 April 2024 11:13

13 migranți descoperiți ascunși în vagonul unui tren de marfă, în Bihor

5 April 2024 11:05 Reactualizat la: 5 April 2024 11:13
Aceștia proveneau din diverse țări precum Pakistanul, Etiopia, Nepal și India și încercau să intre ilegal în statele vest-europene.
Scris de Maria Oprea - Aceștia proveneau din diverse țări precum Pakistanul, Etiopia, Nepal și India și încercau să intre ilegal în statele vest-europene.

Trimite articolul

X

Polițiștii bihoreni din Episcopia au efectuat o descoperire în timpul controlului unui tren de marfă care circula pe ruta România-Germania. Într-un vagon al trenului, autoritățile au găsit 13 cetățeni străini ascunși într-o semiremorcă, încercând să treacă ilegal frontiera spre Ungaria.

[eadvert]

În jurul orei 00:10, în timpul unei operațiuni de rutină, polițiștii de frontieră au efectuat un control detaliat al trenului de marfă. În urma acestui control, au fost descoperiți 13 cetățeni care se ascunseseră în compartimentul marfă al unei semiremorci. Aceștia au declarat că încercau să ajungă în țări din vest-europene.

„În urma efectuării controlului amănunțit, au fost descoperite, ascunse în compartimentul marfă al unei semiremorci, treisprezece cetățeni din Pakistan, Etiopia și Nepal și India, ce au declarant faptul că intenționau să ajungă în mod fraudulos în state din vestul Europei”, a transmis purtătorul de cuvânt ITPF Oradea, comisar șef Bondar Laura Beatrice.

Autoritățile au inițiat cercetări pentru infracțiunea de tentativă de trecere frauduloasă a frontierei, urmând să fie luate măsurile legale necesare în acest caz.

Trimite articolul

X
Taguri:
cetateni straini ,
episcopia bihor ,
ITPF Oradea ,
tren
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii”, mai buni decât „câinii roșii”. CSM CSU Raiffeisen a câștigat primul meci al semifinalei cu Dinamo
    La Oradea Arena s-a desfășurat duminică seară prima partidă a seriei dintre CSM CSU Raiffeisen și Dinamo București, contând pentru semifinalele turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ploile au lovit jumătate din județul Bihor. Grindina a acoperit curțile și grădinile oamenilor dintr-un sat bihorean
    Un episod de grindină a transformat curțile oamenilor din localitatea Sârbești, într-un „covor” alb de gheață, în dimineața zilei de 10 mai.

    Bihon CSM Oradea

    Judoka orădean Ioan Dzitac și-a apărat titlul de campion național. Daniel Matei și Adrian Olaru au obținut medalii de bronz
    Localitatea Ghioroc (jud. Arad) a găzduit Campionatul Național individual de judo pentru seniori. Judoka de la CSM Oradea și-au trecut în cont trei medalii, dintre care una de aur și două de bronz.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mama elevei ucise în Parhida rupe tăcerea și lansează acuzații grave după moartea tinerei de 18 ani
    Mama Alisiei respinge ipoteza unei relații între fiica sa și suspect, îl acuză pe agresor de crimă din gelozie și susține că patronii fermei au încercat să-l ascundă.

    Cultură

    „Unchiul Vania”, reinterpretat de Cristian Ban: premieră pe scena Teatrului Regina Maria
    Regizorul Cristian Ban a pus în scenă, la Oradea, un „Unchiul Vania” actual, viu și sincer, un spectacol despre eşec, resemnare şi speranţă.

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Andrei Timoce este vicecampion național la spadă. Bianca Benea și echipa feminină a CSM Oradea au cucerit medalii de bronz
    La Satu Mare a avut loc sâmbătă și duminică ediția 2026 a Campionatului Național de spadă feminin și masculin, în proba individuală, respectiv pe echipe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X