BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A fost lansată licitația pentru construirea noului stadion din Oradea. Valoarea proiectului: peste 327 milioane de lei

A fost lansată licitația pentru construirea noului stadion din Oradea. Valoarea proiectului: peste 327 milioane de lei

De Alexandra Szabo
la 3 January 2025 11:33
8 Comentarii

A fost lansată licitația pentru construirea noului stadion din Oradea. Valoarea proiectului: peste 327 milioane de lei

foto: Facebook/Florin Birta
3 January 2025 11:33
Termenul de depunere a ofertelor este data de 17 februarie.
Scris de Alexandra Szabo - Termenul de depunere a ofertelor este data de 17 februarie.

Trimite articolul

X

Anunțul a fost făcut de către primarul Oradiei, Florin Birta printr-o postare pe rețelele de socializare.

„Anul 2025 începe cu o veste excelentă pentru Oradea: a fost lansată licitația publică pentru realizarea noului stadion al orașului nostru, din strada Făgărașului. Valoarea estimată pentru proiectare, execuție și asistență tehnică este de 327.831.677,24 lei, iar termenul de depunere a ofertelor este data de 17 februarie 2025”, se arată în postarea edilului.

În aceeași postare, primarul a precizat că „curând vom avea un constructor pentru stadion și lucrările vor putea începe în cursul acestui an”.

Noul stadion va fi construit „la cele mai înalte standarde UEFA”.

Trimite articolul

X
Taguri:
327 milioane lei ,
licitatie ,
oradea ,
stadion ,
standarde uefa
8 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Valer Patrana says:
    January 3, 2025 at 1:08 pm

    Păi da, la ce echipă de fotbal are, merită stadion de 1 miliard. De euro.

    Reply
  2. László says:
    January 3, 2025 at 2:52 pm

    Cum existā cā vorbitii de taier de pensi sí salarii sí pe cealalta parte facetii stadion, sa va manance puscaria

    Reply
    • simplu says:
      January 3, 2025 at 6:01 pm

      Din salarii si pensii lor nu le iese nimic. Din betoane da.

      Reply
    • bobby says:
      January 3, 2025 at 6:52 pm

      bine punctat, atâția bani luați cu greu de la firme si cei ce muncesc, măcinați aiurea într-un lucru atat de putin util. Oradea are stadion, rareori a fost plin.

      Reply
  3. Alex Seran says:
    January 3, 2025 at 3:52 pm

    Da, votăm Kremlin Georgescu! Rumînul e prea milog si inapt mintal pentru vremurile astea….

    Reply
  4. Laszlo Puscarie Berrgerrhazi says:
    January 3, 2025 at 8:25 pm

    E buna asa. Unul mai mare trebe

    Reply
  5. BirtaBirtin says:
    January 4, 2025 at 7:11 am

    Criminalul Birta si stadionul „la cele mai înalte standarde UEFA”.
    Bai, lasa tu stadionul si spalatoria de bani UE, ce ai facut din Oradea cu nebunul Bolojan e mai rau decat pe vremea lui Ceausescu – animal ce esti, globalist josnic, RUSINE!

    Reply
  6. Dana says:
    January 4, 2025 at 8:42 pm

    Cer REFERENDUM pentru acest stadion .,Drumurile in Oradea sunt necirculabile ,excrecabile.L.Pasteur,Colinelor,Branului,G.Doja,Lapusului ,Soarelui.Rușine,ați distrus orașul Oradea.Revizuiți denumirea stadionului actual ,este irelevant,din perioada Austro-ungara,(Wikipedia vă informează amanuntit).Verificați și denumirea bibliotecii județene G.Șincai ,un bețivan din perioada Austro-ungara care a primit misiunea de a disciplina elevii ,in calitate de inspector școlar,să se lepede de ortodoxie și să se convertească la greco-catolici pentru a avea drepturi. In anul 2020 primarul a interzis accesul în primărie fără certificat verde de vaccinare.Găndiți liber!

    Reply
  7. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un nou accident mortal de motocicletă într-o pădure din Bihor
    Un accident grav de motocicletă s-a produs duminică, 30 august, în zona Pădurea Neagră, eveniment în urma căruia un motociclist și-a pierdut viața.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    PNRR se încheie, însă lucrările pe calea ferată Cluj-Oradea sunt departe de final. Când ar putea reveni trenurile
    Programul Național de Redresare și Reziliență se încheie oficial luni, în ultima zi din august, însă marile proiecte feroviare finanțate prin PNRR sunt încă departe de finalizare. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Recidivist condamnat cu executare după ce a provocat un accident și a fugit pe câmp. A reclamat că mașina i-a dispărut
    Lipsa permisului de conducere și anii petrecuți după gratii, inclusiv din acest motiv, nu l-au făcut pe un bărbat de 51 de ani să renunțe la a se mai urca la volan. Mai mult, ultima dată când a făcut-o a provocat un accident, în urma căruia șoferul unui autoturism care circula regulamentar a fost rănit. Apoi a dat dovadă de lașitate și a luat-o la fugă pe câmp, iar a doua zi a anunțat că mașina i-ar fi dispărut din fața casei.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Razie pe șoselele din Bihor. Peste 1.900 de testări, aproape 300 de amenzi și 27 de permise reținute
    Polițiștii bihoreni au făcut peste 1.900 de testări în cadrul a două acțiuni desfășurate pe șoselele din județ. Aproape 300 de amenzi au fost aplicate, iar mai mulți șoferi au rămas fără permis.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    „Am întâlnit o echipă care s-a dovedit a fi mult mai bună ca noi”
    După două eșecuri cu 0-3 și 0-2, CSL Ștefănești a pierdut la un scor și mai mare a treia deplasare din acest sezon, scor 0-4 la FC Bihor Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident rutier pe Podul Decebal din Oradea. O mașină a intrat în parapetul metalic de protecție
    Un accident rutier s-a produs pe Podul Decebal din Oradea, în noaptea de sâmbătă, 29 august, spre duminică, 30 august. 5
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X