BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A fost semnat contractul pentru finanțarea parcului industrial din Salonta. Valoarea proiectului: 4 milioane euro

A fost semnat contractul pentru finanțarea parcului industrial din Salonta. Valoarea proiectului: 4 milioane euro

De Sorin Martin Vereș
la 5 January 2025 15:05

A fost semnat contractul pentru finanțarea parcului industrial din Salonta. Valoarea proiectului: 4 milioane euro

foto: arhivă
5 January 2025 15:05
Subvenții totale de 12,5 milioane euro pentru firmele ce vor investi în viitorul parc industrial.
Scris de Sorin Martin Vereș - Subvenții totale de 12,5 milioane euro pentru firmele ce vor investi în viitorul parc industrial.

Trimite articolul

X

Potrivit unui anunț postat pe pagina de Facebook a Primăriei Salonta, a fost semnat contractul pentru finanțarea unui proiect care va asigura condițiile necesare pentru construirea mai multor fabrici noi în Salonta.

Proiectul, depus la Agenția de Dezvoltare Nord-Vest, va permite Primăriei Salonta, pe baza unei finanțări de 4 milioane de euro, să construiască un parc industrial de inovare, amplasat pe un teren în suprafață de 70.000 de metri pătrați, situat vizavi de unitatea de producție a celor de la VPK.

Un element important al proiectului îl reprezintă faptul că firmele care vor investi în viitorul parc industrial ar urma să beneficieze de subvenții în valoare totală de 12,5 milioane de euro, dacă vor dezvolta afaceri în respectivul parc. Viitorul parc industrial va avea asigurată legătura cu drumul expres Oradea-Arad.

Potrivit anunțului muncipalității, după mulți ani de muncă, prin proiectul parcului industrial se oferă o nouă oportunitate pentru firmele interesate să investească și să creeze noi locuri de muncă în Salonta.

Trimite articolul

X
Taguri:
4 milioane de euro ,
contract ,
finantare ,
parc industrial ,
salonta ,
subventii firme
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tăieri de arbori în mai multe zone din Oradea. Ce străzi sunt incluse în programul Primăriei
    Primăria Oradea anunță o nouă serie de intervenții pentru tăierea și doborârea arborilor de pe domeniul public, lucrările fiind programate în mai multe zone ale orașului în perioada 31 august – 4 septembrie.

    Bihon CSM Oradea

    Primul meci de acasă din presezon. CSM CSU Raiffeisen primește vizita echipei SCM Politehnica Timișoara
    CSM CSU Raiffeisen Oradea și-a început săptămâna trecută, în deplasare, seria partidelor de verificare din presezon, pe terenul echipei DEAC Debrecen. Meciul s-a încheiat cu victoria „leilor roșii”, scor 86-73.

    Educație

    Ministrul Educației spune că vor fi mai mulți elevi cu burse sociale, chiar dacă acestea nu se vor mai acorda în vacanțe
    Mihai Dimian afirmă, într-o postare pe Facebook, că deși elevii nu vor mai primi burse sociale în vacanțe, numărul celor care vor lua bursă va crește pentru că va mări pragul de venit pentru eligibilitate.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Bihon CSM Oradea

    Victorii pentru Mikko Riipinen și Daniel Akin la echipele naționale ale Suediei, respectiv Marii Britanii
    Antrenorul echipei CSM CSU Raiffeisen și al reprezentativei Suediei, Mikko Riipinen, a condus naționala suedeză în meciul din deplasare cu Finlanda, contând pentru Grupa L a calificărilor la FIBA Basketball World Cup 2027.

    Cultură

    FOTO/VIDEO
    Festivalul Pizzei Napoletane revine la Oradea: patru zile de gusturi rafinate, cu maeştri internaţionali și finala Pizza Cup România
    Curioşii pofticioşi pot urmări cum prind formă pizzele modelate pe loc, într-un cadru cu muzică live și DJ set-uri.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tânăr de 17 ani, prins fără permis de polițiști în Oradea la volanul unei mașini furate
    Un tânăr fără permis de conducere a fost depistat de polițiștii bihoreni la volanul unui autoturism furat cu o zi înainte din Baia Sprie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X