BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A încercat să își scoată copiii din țară ascunși sub fustă

A încercat să își scoată copiii din țară ascunși sub fustă

la 22 May 2017 14:19 Reactualizat la: 22 May 2017 14:42
22 May 2017 14:19 Reactualizat la: 22 May 2017 14:42
Duminică, 21 mai, polițiștii de frontieră orădeni au descoperit doi minori ascunși într-un autoturism, sub fusta mamei. 
Scris de Demian - Duminică, 21 mai, polițiștii de frontieră orădeni au descoperit doi minori ascunși într-un autoturism, sub fusta mamei. 

Trimite articolul

X

În jurul miezului nopții, la Punctul de Trecere a Frontierei Borș, o femeie în vârstă de 23 de ani, Eva G., din județul Mureș, a încercat să treacă vama călătorind ca și pasager. „Cu ocazia controlului amănunțit efectuat asupra mijlocului de transport, poliţiştii de frontieră au descoperit, ascunși sub fusta femeii, doi copii  în vârstă de 2 şi 4 ani”, a declarat comisar-şef de poliţie Bondar Laura Beatrice.

Cei doi copii erau ai femeii, care încerca să îi scoată ilegal din țară deoarece nu a reușit să le facă documente de identitate românești.

În cauză, poliţiştii de frontieră efectuează cercetări față persoana în cauză,  urmând ca la finalizarea acestora să fie luate măsurile legale care se impun

Trimite articolul

X
Taguri:
copii ascunsi sub fusta ,
vama bors
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Viorel Pașca, la ieșirea din sala de judecată, întrebat dacă cineva vrea să-i facă rău: „Da! Dar nu știu cine.”
    La mai bine de 5 ore de la începerea audierilor, Viorel Pașca a ieșit din sala de judecată pe holurile Tribunalului București, însoțit de unul dintre fiii săi, dar nu a făcut declarații, motivând că nu are voie, instanța aflându-se în pronunțare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    A fost semnat contractul de finanțare europeană pentru pasajul subteran de la Jumbo. Stadiul lucrării este de 70%
    Astfel, finanțarea este asigurată prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

    BIHON Sport local

    Campioana Bihorului va juca în optimile de finală. ACS Igna Construct Oradea s-a calificat dintr-o grupă dificilă
    Cele mai bune 32 de echipe din România sunt prezente în aceste zile la Târgu Jiu, unde în perioada 1-4 iulie se desfășoară Campionatul Național de minifotbal, ediția 2026.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se anunță lupte grele. În premieră, Festivalul Medieval Oradea va găzdui Campionatul Internațional de Buhurt
    Înainte cu o zi de deschiderea oficială a ediției 2026 a Festivalului Medieval Oradea a fost organizată o conferință de presă, la care au fost invitați să fie prezenți participanți din Marea Britanie, USA, Australia și China. Cetatea Oradea devine, în perioada 3-5 iulie, locul de desfășurare a peste 130 de manifestări dedicat cavalerilor, turnirurilor, bătăliilor și muzicii medievale și experiențelor autentice pentru întreaga familie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Stenograme și interceptări din dosarul DIICOT referitor la azilele din Bihor. Investigatori sub acoperire, vizite restricționate
    Anchetatorii recunosc că persoanele care au fost adăpostite de Viorel Pașca și apropiații săi în mai multe imobile din Bihor au fost trimise acolo în baza unei anchete sociale, deoarece instituțiile statului nu aveau capacitatea de a le asigura îngrijirea, însă susțin că victimele nu și-ar fi dat consimțământul informat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Avocatul Poporului, în 2025, despre asociația Dumbrava, a lui Viorel Pașca: „plasa de urgență pentru multe situații sociale”
    Într-o recomandare din iunie 2025, adresată președintelui Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Persoanelor cu Dizabilități, Avocatul Poporului a făcut referire la situația caracterizată „deosebit de gravă” pe care a identificat-o în localitatea Dumbrava, unde asociația lui Viorel Pașca găzduia la acel moment 329 de persoane. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X