BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Concurență pentru Dior! Haine tradiționale din Beiuș comandate online pe Bihor Couture

Concurență pentru Dior! Haine tradiționale din Beiuș comandate online pe Bihor Couture

la 20 March 2018 17:19

Concurență pentru Dior! Haine tradiționale din Beiuș comandate online pe Bihor Couture

20 March 2018 17:19
După ce Dior a copiat cojocul tradițional din Beiuș fără a le acorda credit, Beau Monde, o revistă de modă cu 100% conținut original românesc, ia atitudine împotriva acestui fenomen. 
Scris de Demian - După ce Dior a copiat cojocul tradițional din Beiuș fără a le acorda credit, Beau Monde, o revistă de modă cu 100% conținut original românesc, ia atitudine împotriva acestui fenomen. 

Trimite articolul

X

BIHOR COUTURE este cea mai nouă marcă de haine românească, ale cărei creații sunt făcute de aceiași meșteri pe care Dior i-a copiat în colecția sa din 2017. Magazinul online a fost creat pentru a ajuta meșterii artizani să își vândă produsele.

„Bihor Couture nu este doar un brand care vinde haine autentice din Bihor, ci ne servește ca exemplu de model de business pentru ca banii să se întoarcă în comunitățile locale și ca generațiile viitoare să se bucure de aceste tradiții frumoase. Acest model de business poate fi o sursă de inspirație pentru alte țări și culturi care au aceeași problemă ca și noi”, a declarat Cătălin Dobre, Chief Creative Officer McCann Worldgroup Romania.

bihor-versus-dior-cover-800

Site-ul bihorcouture.com a fost creat în limba engleză, astfel ca cetățeni din întreaga lume pot să comande produse tradiționale la prețuri mult mai mici față de cele create de Dior. Dacă un cojoc marca Dior, inspirat din Beiuș, costă aproximatic 30.000 de euro, pe Bihor Couture acesta poate fi achiziționat pentru prețuri începând de la 190 de euro. Totodată, pe magazinul online mai pot fi comandate cămăși tradiționale și costume populare pentru femei și bărbați. Toate produsele sunt realizate pe bază de comandă, perioada de realizare putând ajunge până la o lună.

Pentru a promova produsele locale, cei de la Bihor Couture au realizat și un videoclip de provomare în care localnicii își exprimă părerea despre cojocul realizat de Dior.

Trimite articolul

X
Taguri:
beius ,
Bihor Couture ,
cojoc Beius ,
comanda online ,
dior
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Angajari BIHON

    Jurnal Bihorean si Bihari Naplo angajează distribuitori de presă

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Mii de orădeni s-au bucurat, în Piaţa Unirii, de concertul „Pop Simfonic la Catedrală”. Andra, invitata specială
    Programul a fost prezentat în orchestrații special create pentru această ediție de Andrei Tudor și Ionel Tudor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Eclipsa de Soare a făcut spectacol deasupra Bihorului. Cum s-a văzut fenomenul la Oradea
    Bihorenii au avut parte miercuri seara, 12 august, de un spectacol astronomic.

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    România

    Parcursul tricolorilor la Campionatul European de baschet U16 ani s-a oprit în sferturile de finală. România a cedat în fața Franței
    Reprezentativa de baschet U16 ani a României a fost învinsă de Franța cu scorul de 108-69 (20-15, 30-22, 31-21, 27-11), în meci contând pentru sferturile de finală.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor s-a calificat în play off-ul Cupei României. Echipa orădeană a câștigat meciul din turul 3 cu Crișul Sântandrei
    Stadionul Crișul din Sântandrei a găzduit miercuri partida dintre echipa locală, Crișul, și FC Bihor, contând pentru turul 3 al Cupei României. Meciul s-a încheiat cu scorul de 0-3 (0-1), după o dispută dominată de orădeni. 

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Nadia Comăneci, dezvăluiri la Oradea despre plecarea din țară și anii de gimnastică: „A fost o experiență traumatizantă”
    Gala „10 pentru eternitate” le-a prilejuit orădenilor șansa de se afla față în față cu cea mai mare sportivă din istoria sportului românesc, Nadia Comăneci.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X