BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Crește numărul bihorenilor vindecați, tot mai puțini carantinați

Crește numărul bihorenilor vindecați, tot mai puțini carantinați

De Costel Demian
la 23 April 2020 11:12 Reactualizat la: 24 April 2020 09:21

Crește numărul bihorenilor vindecați, tot mai puțini carantinați

23 April 2020 11:12 Reactualizat la: 24 April 2020 09:21
DSP Bihor anunță că numărul bihorenilor care s-au vindecat de coronavirus a ajuns la 28.
Scris de Costel Demian - DSP Bihor anunță că numărul bihorenilor care s-au vindecat de coronavirus a ajuns la 28.

Trimite articolul

X

Până joi, 23 aprilie, încă 147 de bihoreni plasați în carantină au fost lăsați să plece acasă. Aceasta însă numai după ce aceștia au primit rezultat negativ la testarea de coronavirus.

Potrivit DSP Bihor, joi mai erau în carantină instituționalizată încă 1.207 persoane.

INTERVIU | Prefectul Țiplea: „Nu iese nimeni din carantină fără să fie testat!”

O altă veste îmbucurătoare este că a scăzut și numărul amenzilor acordate pentru bihorenii care încalcă prevederile stării de urgență. „Pentru nerespectarea măsurilor dispuse la nivel național pe timpul stării de urgență au fost aplicate 59 de sancțiuni contravenționale în valoare de 120.000 lei”, transmit polițiștii bihoreni.

Misiuni în ultimele 24 de ore

Polițiștii bihoreni au verificat 555 persoane aflate în izolare. De asemenea, echipajele de poliție au însoțit 16 convoaie organizate pentru tranzitarea județului spre zonele de carantinare / izolare și au efectuat 4 misiuni de transport persoane către spațiile de carantină desemnate. În aceste misiuni au fost implicate 427 de cadre ale Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) și ale Poliției Locale.

Jandarmii bihoreni au însoțit 4 convoaie organizate pentru tranzitarea județului spre zonele de carantinare / izolare și au asigurat măsuri de pază și protecție la nivelul a 7 centre de carantină active. În aceste misiuni au fost implicate 116 cadre ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Bihor, din care 38 în patrule mixte pentru executarea de verificări la domiciliu ale persoanelor aflate în izolare.

Pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Crișana” Bihor (ISU “Crișana”) au efectuat 8 misiuni de transport ale persoanelor care au intrat în țară către centrele de carantină de la nivelul județului, respectiv către limita de județ, de unde au fost preluate de către echipaje din județele respective. De asemenea, pompierii militari ISU “Crișana” au desfășurat misiuni de asigurare la centrul de triere amplasat în PTF Borș. Reamintim că ISU “Crișana” asigură suportul operațional și fluxul informațional la nivelul Centrului Județean de Comandă și Coordonare a Intervenției (CJCCI), precum și transportul persoanelor suspecte/confirmate ca infectate. În aceste misiuni au fost implicate 35 de cadre ISU “Crișana”.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
carantina ,
coronavirus ,
vindecati
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Locuitorii din zona centrală a Oradiei rămân în continuare fără apă caldă. Când se reia furnizarea
    În vederea finalizării lucrărilor de remediere a avariilor complexe apărute la rețeaua termică de transport din strada Vasile Alecsandri, Termoficare Oradea S.A. anunță prelungirea perioadei de oprire a agentului termic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Autorii atacului cu cagulă dintr-un apartament din Beiuș au fost trimiși în judecată. Au furat 300 de lei de la victimă
    Doi bărbați și o femeie, acuzați că au tâlhărit un beiușean peste care au intrat în locuință și i-au furat 300 de lei, au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Beiuș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Incendiu puternic în Parcul Industrial I din Oradea. 11 autospeciale, mobilizate la fața locului
    În jurul orei 10:40, ISU Bihor a fost sesizat cu privire la izbucnirea unui incendiu la la o hală de producție piese auto, situată în Parcul Industrial I din Oradea. 1

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incident pe șantierul pasajului din zona Jumbo. O flamă de peste 8 metri a fost provocată de un arc electric
    Potrivit unor filmări trimise în exclusivitate redacției bihon.ro de un cititor, în 12 august, în jurul orei 9.00, de pe șantierul pasajului subteran din zona Jumbo se vede o flamă, urmată de un nor de cel puțin 8 metri înălțime.

    Educație

    Directorii și inspectorii școlari, noi obligații de predare din toamna lui 2026. Câte ore ar urma să aibă fiecare
    Directorii de școli, directorii adjuncți și inspectorii școlari ar putea avea, din anul școlar 2026-2027, obligații diferite de predare față de cele de până acum.

    România

    Șoferii începători au reguli stricte în primul an de permis. Ce amendă riscă dacă nu au „portocala” pe mașină
    Șoferii care au mai puțin de un an de experiență la volan trebuie să respecte câteva reguli suplimentare față de ceilalți participanți la trafic. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X