BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Două talente din Bihor, susţinute de MOL

Două talente din Bihor, susţinute de MOL

la 17 August 2017 11:13
17 August 2017 11:13
MOL România și Fundația Pentru Comunitate au anunțat rezultatele celei de-a 12-a ediții a Programului MOL de promovare a talentelor. Bianca Benea, practicantă de scrimă şi pianistul Ilisz Dominik se află pe lista câştigătorilor.
Scris de farcas - MOL România și Fundația Pentru Comunitate au anunțat rezultatele celei de-a 12-a ediții a Programului MOL de promovare a talentelor. Bianca Benea, practicantă de scrimă şi pianistul Ilisz Dominik se află pe lista câştigătorilor.

Trimite articolul

X

În urma selecției făcute de jurii de specialitate, 387 de tineri sportivi și artiști au fost desemnați beneficiari ai fondului total de sprijin în valoare de 359.000 de lei. În cei 12 ani de existență a programului au fost acordate finanțări în valoare de peste 3.230.000 de lei, pentru 1.954 de tineri sportivi și artiști.

Printre tinerii sportivi și artiști care s-au înscris la această ediție a programului se numără Adina Diaconu și Andreea Dragoman, tenis de masă, Miklós Andrea, Cosmina Spiridon și Andrei Gafița, atletism, Ana Dascăl, Daniel Martin și Radu Marius, înot, Paula Gliga și Balogh Hanna, judo, Schlier Zsuzsa și Amalia Tătăran, scrimă, Mălina Ciobanu, vioară, Cadmiel Boțac, pian – toți cu rezultate deosebite în ultimii ani pe plan național și internațional.

În urma evaluării proiectelor depuse, președinții juriilor de specialitate – Violeta Beclea-Székely și Albert Márkos – au apreciat performanțele tinerilor care au fost selectați pentru finanțare dar au subliniat în același timp perseverența și modestia tinerilor campioni și artiști.

„De 12 ani susținem tinerii talentați, contribuim la îmbunătățirea condițiilor de pregătire, facilităm accesul lor la concursuri și competiții organizate în țară și în străinătate pentru că ne dorim să participăm activ la formarea viitoarelor generații de campioni ai României. Sprijinul financiar acordat constant în acești ani, dublat de selecția riguroasă a candidaților, făcută de jurii de specialitate, le inspiră încredere tinerilor, iar acest lucru se vede în performanțele lor.”, a declarat Camelia Ene, Country Chairman&CEO MOL România.

La ediția din acest an a Programului MOL de promovare a talentelor au fost înscrise 515 de proiecte, care vizau finanțarea a 1.162 de tineri sportivi și artiști cu suma totală de peste 3.043.000 de lei. Alocarea fondului de 359.000 lei s-a făcut în urma selecției realizate de juriile de sport și artă, fiind declarate câștigătoare 179 de proiecte prin care obțin finanțare 387 de tineri talentați.

În domeniul artelor au fost selectate 49 de proiecte susținute cu 120.000 de lei, iar la categoria sport au fost alese 106 de proiecte care au obținut în total suma de 169.000 lei. La categoria de vârstă de peste 18 ani – unde sunt invitați să se înscrie beneficiarii edițiilor precedente ale programului, care au împlinit vârsta majoratului – suma totală de 70.000 lei a fost împărțită între 24 proiecte.

Trimite articolul

X
Taguri:
bianca benea ,
Ilisz Dominik ,
MOL Romania ,
program de promovare a talentelor ,
proiecte
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Mii de români au RCA la o firmă rămasă fără licență. Ce se întâmplă cu polițele și despăgubirile
    Comisia de Supraveghere Financiară din Bulgaria a retras autorizația de funcționare a companiei de asigurări DallBogg Life and Health AD, societate care a vândut polițe RCA și în România prin regimul de liberă prestare a serviciilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Încep lucrările la drumul Șumugiu - Hidișelu de Sus, aflat într-o strare avansată de degradare
    Miercuri, 10 iunie, a fost emis ordinul de începere a lucrărilor de reabilitare a drumului județean DJ 795A, pe tronsonul dintre Șumugiu și intersecția cu drumul spre Hidișelu de Sus, DJ 768.

    România

    UPDATE PNL nu va vota guvernul Tomac. Ce a declarat Bolojan după ședința Biroului Partidului Național
    Liderii PNL au decis joi, 11 iunie, în ședința Biroului Politic Național (BPN) că parlamentarii liberali nu vor vota Guvernul Eugen Tomac.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Anunț Coral Impex

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Transilvania Sport Academy – performanță, sănătate și educație prin fotbal
    Transilvania Sport Academy este un club de fotbal din Oradea dedicat copiilor, juniorilor și seniorilor, construit pe o filozofie modernă de dezvoltare sportivă și educațională.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prejudiciu uriaș de peste 2,1 milioane de lei: Polițiștii din Bihor au descins la 5 adrese din Oradea într-un dosar de delapidare gravă
    Joi, 11 iunie, în cadrul operațiunii JUPITER, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Bihor, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, au pus în executare 5 mandate de percheziție domiciliară și o ordonanță de predare de date informatice.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X