BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Drum nou de legătură între Oradea și Paleu

Drum nou de legătură între Oradea și Paleu

la 12 November 2018 10:01

Drum nou de legătură între Oradea și Paleu

12 November 2018 10:01
Municipalitatea anunță că va realiza un nou drum de legătură între Oradea și Paleu. 
Scris de Demian - Municipalitatea anunță că va realiza un nou drum de legătură între Oradea și Paleu. 

Trimite articolul

X

Potrivit primelor detalii, drumul va porni din zona străzii Izvorului și va traversa dealurile spre Săldăbagiu de Munte, până la intersecția cu DC37. Cu o lungime totală de aproximativ 2,4 kilometri, drumul se va afla 40% pe teritoriul municipiului Oradea, iar 60% în comuna Paleu.

„Acest drum vine să continue proiectele aflate până acum în lucru, pentru o mai bună conectare a zonei metropolitane la orașul Oradea – legătura cu Sântandrei, care va fi finalizată anul acesta, cel mai târziu în luna decembrie și legătura cu Fughiu-Oșorhei, care va fi finalizată anul viitor”, transmite primarul Ilie Bolojan.

Harta_Paleu

Lucrările efective la acest drum ar urma să înceapă pe parcursul anului 2019. „Sperăm că în primăvara anului viitor, după finalizarea proiectului tehnic, vom putea organiza procedura de licitație, în vederea executării acestui drum. În felul acesta, în 2020 vom avea încă un drum de legătură către comuna Paleu”, a spus edilul.

Valoarea estimată a lucrărilor este 8 milioane lei, durata de execuție fiind de 7 luni de la data semnării contractului.

Trimite articolul

X
Taguri:
drum nou ,
Oradea - Paleu ,
primaria oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Două vouchere de câte 1.000 de lei, pentru nou-născuți, acordate deja în Valea lui Mihai
    Două familii din Valea lui Mihai au beneficiat, de la începutul lunii iunie, de voucherul de sprijin pentru nou-născuți, în valoare de 1.000 de lei, acordat de administrația locală prin Direcția de Asistență Socială.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    De la consultație la diagnostic, într-un singur loc: modelul integrat al Clinicii Davidescu din Oradea
    La Clinica Davidescu din Oradea, investigațiile imagistice și medicii specialiști fac parte din aceeași echipă, iar rezultatele sunt interpretate în 24–48 de ore. Pentru că, atunci când vine vorba de un diagnostic, fiecare zi contează.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Comenzi pe WhatsApp, facturi neachitate. Afacerist din Bihor, achitat pentru „țepe” cu transporturi
    Un tânăr de 25 de ani, din localitatea bihoreană Almașu Mic, administrator al unei firme aflată în prezent în insolvență, a fost achitat de Judecătoria Marghita într-un dosar în care este acuzat de înșelăciune, după ce a comandat zeci de curse pe care nu le-a achitat celor două societăți de transport care le-au efectuat.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Sport local

    FOTO
    Oradea Beach Volleyball International Tournament și-a desemnat învingătorii
    Timp de o săptămână, orașul nostru a fost „capitala” beach volley-ului din România.

    Bihon Decese

    Decese 26.07.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Polițiștii au stabilit care sunt cauzele accidentului la ieșire din Nojorid, în urma căruia un tânăr de 25 de ani a decedat
    Evenimentul rutier s-a petrecut în dimineața zilei de duminică, 26 iulie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X