BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incendiu violent la o gospodărie din Bihor: pompierii au reușit să salveze locuința și o anexă

Incendiu violent la o gospodărie din Bihor: pompierii au reușit să salveze locuința și o anexă

De Tudor Bușu
la 21 May 2026 09:52
21 May 2026 09:52
În noaptea de miercuri spre joi, 21 mai, în jurul orei 02:20, pompierii militari bihoreni au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o gospodărie din localitatea Cuieșd, comuna Brusturi, reușind să salveze o anexă și locuința.
Scris de Tudor Bușu - În noaptea de miercuri spre joi, 21 mai, în jurul orei 02:20, pompierii militari bihoreni au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o gospodărie din localitatea Cuieșd, comuna Brusturi, reușind să salveze o anexă și locuința.

Trimite articolul

X

 

FOTO: ISU Bihor

Echipajele Stației de Pompieri Aleșd au acționat cu două autospeciale de stingere pentru localizarea și lichidarea incendiului, care se manifesta violent și generalizat la o construcție auxiliară din cadrul gospodăriei, realizând simultan dispozitive de stingere și de protecție a clădirilor expuse riscului de incendiere.

Pompierii au lichidat incendiul în aproximativ 15 minute, reușind să împiedice propagarea flăcărilor la o altă anexă și la locuință, după care au continuat intervenția pentru decopertarea construcției, identificarea eventualelor focare ascunse și înlăturarea efectelor negative, până în jurul orei 04.00.

„În urma evenimentului, au ars acoperișul construcției auxiliare, pe o suprafață de aproximativ 60 de metri pătrați, tavanul din rigips și bunurile aflate în interior, printre care și o centrală termică”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Bihor, locotenent colonel Camelia Roșca.

Cercetările efectuate au indicat drept cauză probabilă a producerii incendiului un scurtcircuit.

Trimite articolul

X
Taguri:
brusturi ,
Cuieșd ,
gospodarie ,
incendiu ,
pompieri ISU Bihor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    FOTO/VIDEO
    Victorie de marcă pentru FC Bihor! Echipa orădeană a câștigat meciul cu Farul și s-a calificat în grupele Cupei României
    FC Bihor a început meciul cu curaj și a obținut două lovituri de colț după o pătrundere impetuoasă a lui Orban (min 2).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Lucrările din Parcul 1 Decembrie, pe ultima sută de metri. Primăria Oradea va aplica penalizări pentru zonele neterminate
    După cum se prezintă situația în teren, lucrările de reabilitare și modernizare a Parcului 1 Decembrie din Oradea nu au mari șanse să fie finalizate integral până în 31 august, ultimul termen acordat după prelungiri succesive.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea nu va mai închiria scenă pentru concerte. Trupa IRIS a inaugurat achiziția făcută cu fonduri prin PNRR
    Primăria Oradea a achiziționat, în cadrul proiectului de reabilitare a Bastionului Crăișorul, finanțat prin PNRR, două echipamente care vor fi folosite la evenimentele organizate în municipiu.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea pune presiune pe constructori pentru lucrările prin PNRR. Firmele care nu respectă termenul limită, bune de plată
    Cu mai puțin de două săptămâni înainte de expirarea termenului limită, primarul Florin Birta a prezentat situația proiectelor finanțate prin PNRR în cadrul conferinței de presă organizate la finalizarea lucrărilor de restaurare și reabilitare a Bastionului Crăișorul din Cetatea Oradea. 2

    Cultură

    GALERIE FOTO
    „Mândra mea, Supermodel”, un eveniment-spectacol în viziunea artistei Angela Szabo
    Evenimentul a fost o fuziune între artă contemporană şi artă populară tradiţională transilvăneană.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cine este femeia norocoasă din Oradea care a dat lovitura vieții la Loto 6/49: „Cu acești bani îmi voi lua viața de la capăt”
    Femeia care a câștigat cel mai mare premiu din istoria Loto 6/49 și-a ridicat, miercuri, 19 august 2026, premiul în valoare de 52.839.623,04 lei. Câștigătoarea, o femeie de 59 de ani din Oradea, spune că banii îi vor oferi șansa de a „își lua viața de la capăt”. 3
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X