BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Japanos Oradea, preparate japoneze diversificate și gustoase! Vino să guști faimosul Naruto Ramen!

Japanos Oradea, preparate japoneze diversificate și gustoase! Vino să guști faimosul Naruto Ramen!

la 30 January 2023 06:10 Reactualizat la: 30 January 2023 13:35

Japanos Oradea, preparate japoneze diversificate și gustoase! Vino să guști faimosul Naruto Ramen!

30 January 2023 06:10 Reactualizat la: 30 January 2023 13:35
Bucătăria japoneză este o adevărată artă culinară. În plus, mâncarea japoneză are un aspect delicios și atractiv, iar restaurantele cu specific japonez s-au extins pe tot mapamondul.
Bucătăria japoneză este o adevărată artă culinară. În plus, mâncarea japoneză are un aspect delicios și atractiv, iar restaurantele cu specific japonez s-au extins pe tot mapamondul.

Trimite articolul

X

Mâncarea japoneză este, pentru cei mai mulţi, sinonimă cu sushi, specialitate care a făcut înconjurul lumii şi care a ajuns de câţiva ani şi în principalele oraşe din ţară. Dincolo însă de acest preparat, bucătăria din Ţara Soarelui Răsare este mult mai diversificată. Din fericire, nu trebuie să călătorești până acolo pentru a o savura, acum o găsești preparată și în Oradea.

[eadvert]

Japanos Oradea, un restaurant complex cu mâncare japoneză, te duce prin gastronomia contrastelor delicioase, având ca preparate de baza ramen, bento și sushi.

Cel mai popular preparat din meniul Japanos Oradea este ramenul. O supă delicioasă, preparată din tăiței mai groși, făcuți din paste din făină de grâu, cu carne de vită, porc sau pui asezonată cu sos de soia, pasta miso sau pasta de susan și diferite condimente specifice bucătăriei japoneze. La Japanos Oradea se găsesc peste 8 tipuri diferite de ramen, printre care și faimosul Naruto Ramen. De asemenea, restuarantul oferă si mâncare vegană, iar veggie tantan ramen este cel mai apreciat preparat vegan din meniu.

FOTO: Japanos Oradea, preparate japoneze diversificate și gustoase! Vino să guști faimosul Naruto Ramen!, 30.01.2023

„Pentru a îmbunătăți și diversifica meniul de ramen, chef Kana Hashimoto, care are peste 20 de ani de experiență în bucătăria japoneză, vine din nou la Oradea ca să pregătim 2 noi tipuri de ramen. Acestea sunt surpriză, așadar începând cu a doua parte a lunii Februarie așteptăm iubitorii de ramen să deguste o nouă combinație de supă ramen”, a declarat Adrian, manager Japanos.

Totoadată, dacă îți dorești o mâncare diferita, servită într-o cutie specială, bento este cea mai potrivită alegere. Bento înseamnă modul japonez de a pune mâncarea la pachet și vei observa cum fiecare ingredient are locul său special într-o căsuță. În același timp, la Japanos merită să te răsfeți cu un platou sushi, diversificat și plin de savoare. Meniul Japanos Oradea oferă peste 30 de tipuri de sushi, atent realizate de bucătarii restaurantului.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2023/01/5078418VID20221221WA0010.mp4

În cazul în care vrei să alegi un prânz sățios dar sănătos, Japanos îți propune celebrele Poke Bowl, realizate pe bază de preparate nutritive și sănătoase. Să ținem cont și de faptul că toți ne bucurăm atunci când avem ceva picant în viața noastră. Așadar, dacă îți plac picanteriile poți să alegi hot tapas, pentru senzații înțepătoare care te scot din rutina culinară.

Să nu uităm de faimosul mochi. Mochi este desertul perfect pentru cei mici, dar și pentru cei mari. Cu diferite arome, mochi nu te face să te simți vinovat după ce îl mănânci, datorită ingredientelor pe care le conține.

Program restaurant în fiecare zi de la 12:00 la 22:00. Livrările la domiciliu se fac direct pe site www.japanosoradea.ro, unde veți avea parte de multe surprize și promoții. Pentru clientii noi voucherul “NEW15” oferă un discount de 15% la coșul total de cumpărături. Dar suntem disponibili și prin platformele de livrare Tazz și Glovo.

Pentru că locația noastră nu este foarte mare pe timp de iarnă, vă sfătuim să rezervați masa înainte să ne vizitați, pentru a fi convinși că aveți locul asigurat.

Tel: 0770/706-655

Japanos, un fast casual restaurant cu ramen, bento, sushi în Oradea (și Naruto Ramen)! Livrări și în Zona Metropolitană Oradea!

Platouri și torturi cu sushi pentru Anul Nou de la Japanos Oradea! Platouri personalizate cu reduceri între 10 și 30%! Comandă acum!

Trimite articolul

X
Taguri:
japanos
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Alex, tânărul care a decedat în accidentul din Beiuș a fost condus pe ultimul drum de zeci de motocicliști
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de miercuri, 17 iunie.

    FC Bihor

    Nici Albert Stahl nu mai continuă la FC Bihor Oradea. Va evolua în prima ligă!
    Unul dintre cei mai importanți jucători de la FC Bihor face pasul în Liga 1, anunță jurnalistul Emanuel Roșu. Albert Stahl va semna pe doi ani cu FK Csikszereda Miercurea Ciuc, iar în schimbul lui clubul orădean va primi în jur de 10-15.000 de euro.

    Bihon CSM Oradea

    Fostul căpitan al Stelei, Tudor Fulea, va juca la CSM Oradea
    Conform unor surse ale bihon.ro, internaționalul Tudor Fulea va fi noul jucător al vicecampioanei României la polo, CSM Oradea.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Percheziții în Bihor. Trei bărbați care au furat cazane de pălincă de aproape 200.000 de lei, din Sălaj, au fost reținuți
    Trei tineri cu vârste cuprinse între 26 și 31 de ani, din Bihor, au fost reținuți, miercuri, în urma unor percheziții efectuate la domiciliile acestora de către polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Sălaj, împreună cu colegii lor de la Secția 4 Poliție Rurală Marghita și jandarmii bihoreni. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incident în Oradea. Un fulger a lovit un stâlp de electricitate din zona Pieței Decebal și a paralizat traficul tramvaielor
    În urma scurtei furtuni care s-a abătut peste Oradea, un fulger a lovit un stâlp de electricitate din apropierea Pieței Decebal. 1

    BIHON Sport local

    Bihoreanul Adrian Maxim luptă în Cetatea Sucevei pentru centura Colosseum Tournament
    Gala aniversară „Colosseum Tournament 50” este programată vineri 26 iunie în Cetatea de Scaun a Sucevei. Pe fight-cardul galei figurează și cunoscutul luptătorul bihorean Adrian Maxim.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X