BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primăria execută silit datornicii

Primăria execută silit datornicii

la 10 May 2010 05:48
10 May 2010 05:48
Primăria Oradea a emis somaţii şi titluri executorii pentru 30.000 de persoane fizice şi 3.900 de firme.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Primăria Oradea a emis somaţii şi titluri executorii pentru 30.000 de persoane fizice şi 3.900 de firme.

Trimite articolul

X

Pentru recuperarea creanţelor fiscale faţă de bugetul local, Serviciul de resort din cadrul Direcţiei Economice din Primăria Oradea a început executarea silită a restanţierilor prin emiterea somaţiilor şi a titlurilor executorii pentru un număr de 30.000 persoane fizice şi 3.900 persoane juridice.

„Succesiv acestei etape au fost instituite un număr de 604 popriri asupra disponibilităţilor băneşti, conturilor bancare sau veniturilor urmăribile a unui număr de 367 persoane fizice şi 237 persoane juridice. În etapa următoare s-a procedat la instituirea sechestrelor la un număr de 6 persoane fizice şi 51 persoane juridice. În urma instituirii sechestrelor asupra unor bunuri mobile (autovehicule) în 4 cazuri care figurau cu creanţe neîncasate în sumă toatală de peste 45.000 lei faţă de bugetul local s-a procedat la ridicarea bunurilor supuse sechestrului în vederea valorificării acestora”, mai arată Biroul de Presă al municipalităţii.

Activitatea de executare silită va continua, aplicându-se succesiv sau concomitent procedurile care preced transmiterea somaţiilor şi a titlurilor executorii.  Sumele încasate la bugetul local din activitatea de executare silită în perioada 1 ianuarie – 30 aprilie sunt de 5,14 milioane de lei.

C.H.

Trimite articolul

X
Taguri:
buget local ,
creanţe fiscale ,
executare silită ,
primaria oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Nicușor Dan acuză PNL că a renunțat la susținerea unui guvern PSD: „PNL s-a angajat să voteze un guvern minoritar”
    Șeful statului a scris în seara zilei de vineri, 26 iunie pe rețelele de socializare că România a revenit la „blocajul politic” în ceea ce privește formarea unui nou Guvern.

    Educație

    Schimbare de conducere la Liceul de Arte din Oradea: Nicoleta Țâmpu o înlocuiește pe Mihaela Bondor
    Schimbare de management la Liceul de Arte din Oradea. Directoarea Mihaela Bondor își încheie mandatul iar conducerea școlii va fi preluată de profesoara Nicoleta Țâmpu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se deschide circulația pe drumul de legătură dintre Paleu și Centura Biharia
    Șoferii vor putea folosi noul drum care face legătura dintre comuna Paleu și centura Biharia începând de sâmbătă, 27 iunie, ora 9:00.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judecați pentru homeschooling. Doi părinți din Bihor, acuzați că și-au retras ori nu și-au înscris cei 3 copii la școală
    Doi părinți din zona Beiușului au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, fiind inculpați că și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze cursurile învăţământului general obligatoriu, înscriindu-i, în schimb, într-un sistem homeschooling. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune Bihorul în alertă: străzile vor fi stropite zilnic, iar apa potabilă va fi distribuită în mai multe localități
    Acțiunile sunt derulate începând de vineri, 26 iunie. 1

    Cultură

    Spectacolul „Atelierul aerului” cu Profu’ zăpăcit, în amfiteatrul Muzeului Țării Crișurilor
    „Atelierul aerului” este un spectacol educativ și interactiv susținut de actorul Şerban Borda.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X