BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
PSD Oradea ar susţine Oradea+Sînmartin

PSD Oradea ar susţine Oradea+Sînmartin

la 4 February 2016 16:18
4 February 2016 16:18
Poziţia organizaţiei municipale contrastează cu cea exprimată de Ioan Mang. Pesediştii nu susţin, însă, fuziunea Oradiei cu Oşorheiul.
Scris de Carmen Ile - Poziţia organizaţiei municipale contrastează cu cea exprimată de Ioan Mang. Pesediştii nu susţin, însă, fuziunea Oradiei cu Oşorheiul.

Trimite articolul

X

Liderul organizaţiei PSD Oradea, Liviu Sabău Popa a declarat joi că organizaţia pe care o conduce nu s-ar opune unei uniri a Oradiei cu Sînmartinul. Sabău vine cu această poziţie în condiţiile în care primarul Ilie Bolojan îşi doreşte, în continuare, fuziunea cu Sînmartinul, un nou referendum fiind posibil în acelaşi timp cu alegerile locale. Liviu Sabău Popa precizează, însă, că sprijinul PSD Oradea ar fi unul condiţionat, totuşi.

„Nu ne opunem unei uniri cu Sînmartinul. Dacă se renunţă la unirea cu Oşorheiul, putem discuta despre o unire cu Sînmartinul. Înţelegem că Sînmartin are un potenţial turistic, dar nu vedem motivul pentru care să fuzionăm cu Oşorhei”, afirmă şeful PSD Oradea, care ar vrea inclusiv o linie de tramvai care să lege Oradea de Băile Felix, pe relaţia Universitate – cartierul Grigorescu.

Poziţia lui Liviu Sabău vine după ce anul trecut prefectul Claudiu Pop şi senatorul PSD Florian Bodog, decan la Medicină, se arătau pro-unire Oradea + Sînmartin, în timp ce şeful filialei PSD Bihor, Ioan Mang, rămân un aprig contestatar al iniţiativei primarului Bolojan. Mang crede că unirea Oradiei cu Sînmartinul ar transforma municipiul în „cea mai mare comună din România”.

Trimite articolul

X
Taguri:
liviu sabau popa ,
oradea+sanmartin ,
psd oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident între Sântandrei și Tărian. Un BMW a fost serios avariat în urma impactului
    Incidentul s-a produs în cursul zilei de sâmbătă, 13 iunie.

    FC Bihor

    FC Bihor a transferat un fundaș central cu experiență. Are peste 80 de meciuri în prima ligă
    Defensiva FC Bihor Oradea va arăta mult schimbată față de campionatul trecut. După fundașul dreapta Kilyen și fundașul stânga Velisar, clubul orădean a oficializat transferul fundașului central Paul Antoche (33 de ani – 1,84 m).

    Bihon CSM Oradea

    Fostul căpitan al CSM Oradea, Bobe Nicolescu a semnat cu campioana României, U-BT Cluj-Napoca
    După câteva zile de incertitudini, se cunoaște noua echipă a fostului jucător al „leilor roșii”, Bobe Nicolescu.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Unul dintre cei doi bărbați mascați care au tâlhărit o benzinărie din Bihor, dat în urmărire
    Attila Balázs, un bărbat de 31 de ani, din localitatea Petreu, a fost pus de polițiștii bihoreni pe lista infractorilor căutați în întreaga țară, deoarece se sustrage executării unei pedepse de 4 ani și 9 luni de închisoare, aplicată pentru tâlhărie calificată și furt calificat. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Castorii continuă să populeze Crișul Repede. Un exemplar a fost filmat în zona centrală a Oradiei
    Trecătorii aflați vineri după-amiază pe malurile Crișului Repede au avut parte de o întâlnire mai puțin obișnuită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dronă profesională de 11.000 de euro pentru gestionarea situațiilor de urgență în comuna Balc
    Primăria Balc va achiziționa, cu fonduri europene, o dronă profesională dotată cu cameră termică și sisteme inteligente de monitorizare, destinată intervențiilor și gestionării situațiilor de urgență.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X