BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Transportau ilegal zeci de mii de kg de legume

Transportau ilegal zeci de mii de kg de legume

la 12 January 2011 09:39

Transportau ilegal zeci de mii de kg de legume

12 January 2011 09:39
<p>Marti, 11 ianuarie, politistii bihoreni de investigare a fraudelor impreuna cu reprezentantii Garzii Financiare Bihor au confiscat 40.000 de kilograme de legume care aveau ca destinatie o firma fantoma.</p>
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - <p>Marti, 11 ianuarie, politistii bihoreni de investigare a fraudelor impreuna cu reprezentantii Garzii Financiare Bihor au confiscat 40.000 de kilograme de legume care aveau ca destinatie o firma fantoma.</p>

Trimite articolul

X

Marti, o echipa mixta de control formata din politisti ai Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul I.P.J. Bihor si comisari ai Garzii Financiare Bihor au identificat si oprit in Zona Punctului de Trecere al Frontierei Bors doua autotrenuri inmatriculate in Cluj si respectiv in Ilfov. 

Autotrenurile, conduse de O.S (29 de ani) din Municipiul Cluj-Napoca si L.V (28 de ani) din localitatea Gilau, transportau 40.630 de kg de legume: rosii, cartofi, vinete si ardei. Legumele proveneau de la firme din Germania si Spania iar destinatia era o firma din judetul Ilfov, care, dupa verificarile efectuate de organele de control, s-a stabilit ca este o firma “fantoma”.

Marfurile descoperite in urma controlului, in valoare de 60.823 de lei, au fost confiscate iar societatea beneficiara a fost sanctionata cu amenda contraventionala in valoare de 6.000 de lei.

Trimite articolul

X
Taguri:
autotren ,
bors ,
frauda ,
leguma ,
politie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Făgărașului din Oradea: un minor lovit de o trotinetă electrică a fost transportat la spital
    Un accident rutier în care au fost implicați un pieton și o persoană care circula pe o trotinetă electrică s-a produs luni seara, 13 iulie, pe strada Făgărașului din Oradea.

    Economic

    GALERIE FOTO
    Contabilii bihoreni au celebrat Ziua Națională a Contabilului Român. AI, tema principală a ediției 2026
    Aproximativ 100 de experți contabili și contabili autorizați din județul Bihor au participat luni, 13 iulie, la evenimentul dedicat Zilei Naționale a Contabilului Român (ZNCR) 2026.

    Bihon CSM Oradea

    Tudor Fulea, fostul căpitan al Stelei, a venit la CSM Oradea: „Abia aștept meciurile cu Steaua”
    Fostul căpitan al Stelei, Tudor Andrei Fulea, a ales să joace pentru CSM Oradea. Este cel mai important transfer efectuat în această vară de vicecampioana României.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    Educație

    809 de note au crescut, iar 511 au scăzut în urma contestațiilor depuse la Bacalaureat în Bihor
    Inspectoratul Școlar Județean Bihor a remis un comunicat cu rezultatele finale obținute de absolvenții studiilor liceale la probele scrise ale examenului național de bacalaureat (sesiunea iunie - iulie 2026), după contestații. În Bihor au fost depuse 1.383 de contestații.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fetița de 4 ani implicată în accidentul din Girișu de Criș este internată pe ATI, fiind în stare critică
    Șoferul, un bărbat în vârstă de 34 de ani, din localitatea Girișu de Criș a fost reținut de polițiști în cursul zilei de luni, 13 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Polițiștii au stabilit cauzele accidentului din Răbăgani, în urma căruia un bărbat de 29 de ani a decedat
    Accidentul s-a petrecut în cursul după amiezii zilei de duminică, 12 iulie. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X