BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un ucrainean a încercat să treacă Vama Borș II cu peste 30.000 de pachete de ţigări ascunse printre produse umanitare

Un ucrainean a încercat să treacă Vama Borș II cu peste 30.000 de pachete de ţigări ascunse printre produse umanitare

De Costel Demian
la 14 June 2022 11:53
1 Comentarii

Un ucrainean a încercat să treacă Vama Borș II cu peste 30.000 de pachete de ţigări ascunse printre produse umanitare

14 June 2022 11:53
Ucraineanul nu avea acte de proveniență pentru țigările ascunse într-un compartiment special din autoutilitară.
Scris de Costel Demian - Ucraineanul nu avea acte de proveniență pentru țigările ascunse într-un compartiment special din autoutilitară.

Trimite articolul

X

Duminică, 12 iunie, în jurul orei 07:19, la Punctul de Trecere a Frontierei Borș II – judeţul Bihor s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de frontieră, pe sensul de intrare în ţară, un cetăţean ucrainean, în vârstă de 22 de ani, conducând o autoutilitară marca Mercedes-Benz înmatriculată în România, încărcate cu produse umanitare.

[eadvert]

„La controlul specific, poliţiştii de frontieră au descoperit ascunse în partea din spate a compartimentul marfă al autovehiculului, într-un spaţiu amenajat sub produsele transportate, mai multe colete voluminoase care conţineau ţigări. În urma verificării conţinutului acestora, a rezultat cantitatea totală de 30.000 de pachete cu ţigări, netimbrate, pentru care persoana în cauză nu deţinea documente de provenienţă”, transmite comisar-șef în cadrul ITPF Oradea, Laura Beatrice Bondar.

Frontieriștii au confiscat toate țigările, iar mijlocul de transport a fost indisponibilizat la sediul instituţiei. Valoarea totală a țigărilor confiscate este de circa 600.000 de lei.

În cauză, polițiștii de frontieră efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de contrabandă, urmând ca la finalizarea cercetărilor să fie dispuse măsurile legale ce se impun.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
tigari ascunse ,
transport umanitar ,
ucrainean ,
vama bors II
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. sos says:
    June 16, 2022 at 10:49 am

    saracii sinistrati
    tinetile partea in continuare

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Schimbare de viziune la echipa de handbal CSM Oradea: conducerea spune răspicat că se dorește promovarea în Liga Națională
    Conferința de presă susținută miercuri de președintele Clubului Sportiv Municipal Oradea, Șerban Sere, s-a referit la trei dintre secțiile acestuia: handbal, polo și baschet.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Chirurgul orădean Dănuț Dejeu, acreditat internațional „Master Surgeon in Breast Treatment”
    Medicul chirurg Dănuț Dejeu a obținut acreditarea internațională „Master Surgeon in Breast Treatment”, acordată de Surgical Review Corporation (SRC), una dintre cele mai cunoscute organizații din lume care evaluează performanța chirurgilor și a centrelor medicale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Muncitor la Drumuri, condamnat după ce a băut coniac cât timp aștepta uscarea marcajelor și a provocat apoi o tamponare
    Un orădean, angajat al unei firme locale de întreținere a drumurilor, a ajuns subiect al unui dosar penal după ce a consumat alcool cât timp a așteptat să se usuce marcajele rutiere pe care tocmai le trasase, iar apoi a provocat o tamponare pe drumul spre casă.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bărbat a murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc din Oradea
    Miercuri, 5 august, în jurul orei 13.00, un apelant al numărului unic 112 a semnalat că o persoană a căzut de la etajul 5 al unui bloc de locuințe situat pe Bulevardul General Gheorghe Magheru din Oradea.

    Economic

    Peste 680 de locuri de muncă disponibile în Bihor. Unde se fac cele mai multe angajări
    Piața muncii din județul Bihor continuă să ofere numeroase oportunități pentru persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă.

    Educație

    Adrian Hatos a fost numit în Consiliul Național al Cercetării Științifice
    Conducătorul Școlii Doctorale de Sociologie a Universității din Oradea, Adrian Hatos, a fost numit membru al Consiliului Național al Cercetării Științifice (CNCS), principalul organism consultativ al statului în evaluarea calității cercetării din România. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X