BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Unde se pot angaja românii în Europa

Unde se pot angaja românii în Europa

la 10 June 2017 08:24
10 June 2017 08:24
Şoferi, infirmieri şi asistenţi medicali, persoane calificate în domeniul HORECA (hoteluri, restaurante, catering) şi culegători de mazăre, căpşuni şi cartofi.
Scris de Demian - Şoferi, infirmieri şi asistenţi medicali, persoane calificate în domeniul HORECA (hoteluri, restaurante, catering) şi culegători de mazăre, căpşuni şi cartofi.

Trimite articolul

X

Acestea sunt câteva dintre ofertele de muncă din Europa pentru care românii pot opta. Site-ul mobilităţii europene Eures pune la dispoziţia persoanelor interesate câteva sute de locuri de muncă sigure, cât şi condiţiile pentru accederea la ele.

Oferte

Cele mai multe oferte provin din Italia pentru 240 de infirmieri şi 180 de asistenţi medicali, care vor fi detaşaţi în Anglia. Din Malta provine o ofertă de angajare pentru 250 de şoferi de autobuz. Şoferii profesionişti pentru maşini grele sunt căutaţi şi în Germania, unde este nevoie de 50 de persoane cu astfel de calificare. Cehia, de asemenea, are nevoie de 30 de şoferi de autobuz, dar şi de electricieni şi mecanici auto.

Culegătorii de căpşuni au oferte din Olanda şi din Danemarca. Din Slovacia provine o ofertă pentru 30 de lucrători în fabricarea brânzeturilor.

În domeniul HORECA este nevoie de barmani, ospătari, personal auxiliar în domeniul hotelier, recepţioner şi bucătar-şef în Germania.

Cei interesaţi de un job într-o ţară europeană trebuie să cunoască limba ţării respective sau o limbă de circulaţie internaţională, de cele mai multe ori limba engleză.

Trimite articolul

X
Taguri:
eures ,
locuri de munca strainatate
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    7.000 de lei, „amenda” pentru neatenție. Un minor a furat banii de încasări dintr-un bar și o sală de jocuri din Oradea
    Un adolescent de 16 ani a fost obligat, printr-o sentință dată, vineri, de Judecătoria Oradea să se supună măsurii educative a asistării zilnice pe o durată de 5 luni, după ce a profitat de neatenția angajaților unui bar și ai unei săli de jocuri din oraș și le-a furat încasările, aproape 7.000 de lei.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Corvinul rămâne o „nucă” prea tare pentru FC Bihor! Ioan Hora a fost protagonistul primei reprize
    FC Bihor Oradea rămâne pe minus din duelurile cu Corvinul Hunedoara. Orădenii au condus, la fel ca și în Ghencea, dar ulterior au încasat trei goluri. Protagonistul primei reprize a fost Ioan Hora, care a marcat în ambele porți, dar a fost eliminat după fluierul de final al primei reprize și FC Bihor a jucat în inferioritate numerică în partea a doua.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhari „iertați” de închisoare. Doi frați care au jefuit un pensionar din Oradea au fost eliberați după apel
    Doi frați din comuna bihoreană Tarcea au scăpat de închisoare, după ce Curtea de Apel Oradea a hotărât să suspende executarea pedepselor de câte 3 ani de detenție, dictată inițial cu executare de Judecătoria Oradea pentru tâlhărie calificată.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A fost semnat contractul pentru execuția parcului fotovoltaic din Valea lui Mihai
    La sediul Primăriei Valea lui Mihai a semnat contractul de execuție pentru realizarea unui parc fotovoltaic destinat producerii energiei electrice necesare instituțiilor publice din oraș.

    Economic

    Plata pentru munca ocazională crește din iulie: noul tarif minim pe oră
    Începând din această vară, persoanele care prestează muncă ocazională cu ziua vor primi o remunerație mai mare, ca urmare a majorării salariului minim brut pe economie.

    Economic

    Vechime păstrată, dar pensii mai mici: efectul contribuțiilor lipsă
    Perioadele în care angajatorii nu achită contribuțiile de asigurări sociale (CAS) continuă să fie recunoscute drept stagiu de cotizare, potrivit legislației actuale privind sistemul public de pensii.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X