CSM CSU Raiffeisen Oradea a câștigat cu scorul de 93-89 primul meci al seriei cu Dinamo București, contând pentru semifinalele turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin. Antrenorul „leilor roșii”, Cristian Achim, și-a manifestat după meci nemulțumirea pentru jocul prestat de echipa sa.