La un an de când a preluat funcția de antrenor principal la FC Bihor, antrenorul principal Erik Lincar a convocat o conferință de presă în care „am ținut neapărat să spun și ce am pe suflet. Consider că a sosit momentul și lumea trebuie să știe cu ce ne confruntăm. Mie nu-mi place să țin mizeria sub preș”.