BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Handbaliştii au pierdut la Sighişoara

Handbaliştii au pierdut la Sighişoara

la 12 May 2018 10:21
12 May 2018 10:21
Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a fost învinsă cu scorul de 30-24 (13-12) în meciul din deplasare cu HCM Sighişoara, contând pentru penultima etapă a sezonului din Seria B.
Scris de Demian - Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a fost învinsă cu scorul de 30-24 (13-12) în meciul din deplasare cu HCM Sighişoara, contând pentru penultima etapă a sezonului din Seria B.

Trimite articolul

X

Înfrângerea este poate surprinzătoare, ţinând seama de faptul că echipa orădeană a câştigat toate partidele anterioare, învingându-şi fără drept de apel fiecare adversar întâlnit. Dar ce motivaţie mai puteau oare să aibă aceşti merituoşi jucători, în condiţiile în care ei nu ştiu ce le va rezerva viitorul, ziua de mâine? Finalul campionatului se apropie cu paşi repezi, iar probabilitarea înscrierii echipei în Liga Naţională scade cu fiecare zi care trece.

„Principala noastră preocupare a fost să nu avem accidentări. Mulţi dintre jucători au oferte de la alte echipe. Băieţii nu s-au mai putut motiva, nivelul de concentrare a fost mai scăzut ca de obicei. Am folosit toţi jucătorii din lot, cu precădere pe cei care au jucat mai puţin până acum. Gazdele s-au mobilizat, pentru că orice echipă vrea să învingă liderul. S-a resimţit şi oboseala drumului, pentru că deplasarea s-a făcut în ziua meciului”, ne-a declarat antrenorul Sebastian Tudor.

Principalii marcatori ai echipei noastre au fost Tudor Botea, cu 9 goluri înscrise şi Alexandru Pop, cu 5 goluri.

În ultima etapă, CSM Oradea va juca pe terenul propriu cu Universitatea Craiova.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm oradea ,
handbal masculin ,
HCM Sighisoara
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Prima reacție a lui Bolojan la adresa moțiunii de cenzură: „Cei care au generat această criză să găsească soluția”
    Moțiunea de cenzură anunțată de PSD și AUR a generat o reacție critică din partea lui Ilie Bolojan, care pune sub semnul întrebării nu doar oportunitatea demersului, ci mai ales lipsa unei alternative guvernamentale clare.

    Economic

    ANAF anunță bonificații pentru zeci de mii de români care și-au plătit impozitele anticipat
    Un număr semnificativ de români care și-au achitat din timp obligațiile fiscale au fost recompensați financiar, potrivit unui anunț făcut luni de Agenția Națională de Administrare Fiscală.

    Educație

    Elevii bihoreni, provocați să gândească financiar: competiția CECCAR ajunge la a IV-a ediție
    Ministerul Educației și Cercetării, în parteneriat cu Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR), a organizat cea de-a IV-a ediție a Concursului de cultură și educație financiar-contabilă, un demers care își propune să apropie elevii de realitățile economice și de importanța gestionării responsabile a resurselor financiare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Operațiunea Jupiter. Magazin clandestin cu produse contrafăcute, descoperit în Oradea, în urma a 3 percheziții
    Un magazin clandestin cu zeci de articole vestimentare și de încălțăminte, în valoare de peste 30.000 de lei, a fost descoperite cu ocazia a trei percheziții făcute, luni, în Oradea de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice (SICE) Bihor. 1

    Cultură

    „Lumina ce o ducem mai departe”, expoziție itinerantă a fotografilor Emil Pușcașu şi Liviu Florin Cionca
    Expoziţia cuprinde o serie de peste 30 de fotografii vechi, reprezentând chipuri ale locuitorilor din Valea de Sus, comuna Câmpani.

    România

    Bătălia pentru 233: calcule tensionate și voturi decisive pentru căderea Guvernului Bolojan
    Criza din Parlament se intensifică după ce reprezentanții Partidului Social Democrat (PSD) și Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) au anunțat în cursul zilei de luni, 27 aprilie au anunțat că vor depunde o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X