BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Leii roșii” au terminat sezonul regulat cu o victorie pe terenul lui Dinamo București

„Leii roșii” au terminat sezonul regulat cu o victorie pe terenul lui Dinamo București

De Gavril Nutiu
la 14 April 2026 22:08 Reactualizat la: 14 April 2026 22:10
1 Comentarii

„Leii roșii” au terminat sezonul regulat cu o victorie pe terenul lui Dinamo București

Emmanuel Nzekwesi a înscris 17 puncte, fiind cel mai bun marcator al orădenilor în meciul cu Dinamo FOTO: CSM ORADEA FB
14 April 2026 22:08 Reactualizat la: 14 April 2026 22:10
CSM CSU Raiffeisen Oradea a câștigat cu scorul de 78-72 meciul din deplasare cu Dinamo București, contând pentru etapa a 29-a a Ligii Naționale de baschet masculin.
Scris de Gavril Nutiu - CSM CSU Raiffeisen Oradea a câștigat cu scorul de 78-72 meciul din deplasare cu Dinamo București, contând pentru etapa a 29-a a Ligii Naționale de baschet masculin.

Trimite articolul

X
Partida a fost echilibrată, iar diferența s-a făcut în ultimul sfert, când „leii roșii” și-au asigurat victoria. Echipa orădeană și-a adjudecat la diferențe de câte două puncte primele două sferturi, iar tabela de marcaj a indicat la pauza mare scorul de 35-39. Echipa gazdă a profitat de unele deficiențe din apărarea oaspeților în cea de-a secvență a întâlnirii și a trecut în avantaj înaintea ultimului sfert, scor 57-54. Din fericire, „leii roșii” și-au îmbunătățit prestația în sfertul patru și au trecut la conducere cu două minute înainte de final, prin reușita lui Lottie. CSM CSU Raiffeisen a gestionat bine ultimele minute și s-a impus cu scorul final de 78-72.
Meciul cu Dinamo a fost ultimul din sezonul regulat pentru echipa orădeană, care și-a disputat în devans partida cu CSM Galați, câștigată cu scorul de 99-70, contând pentru etapa a 30-a stagională, care va încheia returul ediției. Etapa a 30-a va avea loc sâmbătă, 18 aprilie. Indiferent de rezultatele acestei runde, echipa orădeană va rămâne lidera clasamentului la finele sezonului regulat, cu un bilanț de 23 de victorii și 5 înfrângeri. După ultima etapă, CSM CSU Raiffeisen își va afla programul din play off-ul campionatului.
GAVRIL NUȚIU
Emmanuel Nzekwesi a înscris 17 puncte, fiind cel mai bun marcator al orădenilor în meciul cu Dinamo FOTO: CSM ORADEA FB
CASETA TEHNICĂ
Sala Dinamo. Spectatori: circa 650
Dinamo București – CSM CSU Raiffeisen Oradea 72-78 (14-16, 21-23, 22-15, 15-24)
Dinamo București: Stark 18 (2×3), Bobrov 18, Grasu (căpitan) 2, Vîrnă 5, Marks 9, Mandisodza, Kuti 9, Lewis 18 (2×3), M. Lazăr. Nu au jucat: Jeles, Ciurea. Antrenor: Z. Urbonas. Asistent: Bogdan Stăncuț
CSM CSU Raiffeisen: K. Richard 3, Sy 17 (1×3), Young 3, Lottie 4, Nicolescu (căpitan) 12 (4×3), Bropleh 9 (1×3), Pridgett 8 (2×3), Török 2, Nzekwesi 17, Năstruț 3, Berceanu. Nu a jucat Schmidt. Antrenor: Cristian chim. Asistenți: Radovan Markovic, Karsai Dávid
Arbitri: Alexandru Olaru, Șerban Rașoga, Victor Gubernu,

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
CSM CSU Raiffeisen Oradea ,
Dinamo Bucureşti
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. xxx says:
    April 15, 2026 at 5:03 pm

    Va reguleaza iar Clujul in paly off, sau in finala. Asa ca tot zero barat sunteti

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Investiție de 7,6 milioane de lei. Bază sportivă nouă inaugurată la Sânmartin cu nume importante din fotbal și Cupa Lotus
    Festivalul fotbalistic aflat în desfășurare la Stadionul Lotus din Sânmartin a fost întregit cu inaugurarea Bazei Sportive tip I construită cu fonduri de la Compania Națională de Investiții. O inaugurare fără tăieri de panglică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la un service auto din Bihor. Angajații au fost înjurați și amenințați de un client nemulțumit
    A fost scandal într-un service auto din Bihor, unde patronul și angajații s-au trezit sub o ploaie de amenințări din partea unui bărbat nemulțumit că nu a fost primit fără programare pentru o lucrare la mașină. Individul a pus mâna pe o unealtă de metal și a început să-i înjure și să îi amenințe cu bătaia și cu moartea.

    Cultură

    Interviu cu fashion stylistul Marius Molan, de 20 de ani în domeniul modei: „Vreau să aduc un aport de imagine pentru acest oraş”
    Marius Molan a fost marcat încă din copilărie de eleganţa şi prestanţa bărbatului în uniformă: tatăl său a fost colonel de armată, iar bunicul său a păstrat pe perete portretul Regelui Mihai.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parc fotovoltaic cu peste 200 de panouri, finalizat în comuna Câmpani
    Primăria Câmpani a anunțat finalizarea lucrărilor la parcul fotovoltaic realizat în localitate, urmând ca în perioada următoare să aibă loc recepția finală a investiției.

    Economic

    Regula din bloc pe care mulți o contestă: plătești chiar dacă nu folosești
    În blocurile de locuințe din România, regulile privind întreținerea și repararea spațiilor comune sunt stabilite clar de legislația în vigoare, iar implicațiile financiare îi privesc pe toți proprietarii, indiferent de etaj sau de gradul de utilizare a anumitor zone ale imobilului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 100 de vârstnici vor beneficia de îngrijire la domiciliu printr-un nou proiect. Unde va fi implementat
    În comuna Tinca va fi implementat un proiect dedicat îngrijirii persoanelor vârstnice vulnerabile, finanțat prin Fondul Social European Plus, potrivit datelor transmise de primarul Vlad Popa.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X